115. Barnstol

Thonet. 1900-talets början. Etikett- och stämpelsignerad Thonet. Böjträ med flätad rottingsits. Höjd 58 cm

Varunr 383344

9 Augusti 2014

Klubbslag21,00 SEK22,00 SEK23,00 SEK24,00 SEK25,00 SEK26,00 SEK 2,600 SEK3,00 SEK4,00 SEK5,00 SEK

Utrop 500 SEK

2,000 SEK2014-08-09 11:58
2,000 SEK2014-08-09 12:09
1,600 SEK2014-08-08 17:38
1,500 SEK2014-08-08 18:02
1,000 SEK2014-08-07 10:43
600 SEK2014-08-03 19:27
500 SEK2014-07-23 16:19
400 SEK2014-08-07 19:13
350 SEK2014-07-26 17:36
250 SEK2014-07-03 10:58
200 SEK2014-06-29 17:09
150 SEK2014-06-29 22:50
100 SEK Startpris

Slottsauktion Rosendal 9 augusti 2014 , 9 augusti 12.00 -, Helsingborgs Auktionsverk

Rosendals Slott Onsdag 23 juli, 12-16 Torsdag 24 juli, 11-16 Fredag 25 juli, 11-16 Lördag 26 juli, 11-16 Söndag 27 juli, 11-16 Fredag 1 augusti, 11-16 Lördag 2 augusti, 11-16 Söndag 3 augusti, 11-16 Måndag 4 augusti, 11-16 Tisdag 5 augusti, 11-16 Onsdag 6 augusti, 11-16 Torsdag 7 augusti, 11-16 Fredag 8 augusti, 11-16 Lördag 9 augusti, 10-12 _____________________________________________________________________________________ Katalog: 200 kronor Gäller som entré vid ett visningstillfälle, för 1 - 2 personer. Katalog kan erhållas på Auktionsverket från och med den 8 juli samt på Rosendal vid visningstillfällena. Vi ber Er vänligen respektera dessa restriktioner och förbehåll inför visningen av slottet: – Ytterkläder, väskor, paraplyer, barnvagnar, husdjur, förtäring får ej medtagas in på visningen. – Vänligen rör ej föremålen utan assistans från visningsvärdar. – Slottet är ej handikappanpassat. _____________________________________________________________________________________ Admission to the viewing by catalogue only. Catalogue: 200 SEK Valid as entrance at one viewing for 1-2 persons. Catalogue may be obtained at Helsingborgs Auktionsverk from July 8 and at Rosendal Manor during viewing hours. Please notice: – Bags, coats, umbrellas, pets, children’s trolley, food and beverages are not permitted inside the manor house. – Objects may not be touched without assistance from our staff. – The Manor house is unfortunately not handicap-friendly. _____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

Anmäl er för LIVE budgivning om ni inte har chans att närvara under auktionen.

Beställning av Slottskatalog via post: 270 kronor
Betalning via BG 5201-2549
Viktigt: Skriv namn, adress och postadress på meddelanderaderna vid inbetalningen!

Konditioner på objekt kan först utföras då visningen börjat.

Utlämning av auktionsgods sker på Rosendals slott:

Lördag 9 augusti 15-18
Söndag 10 augusti 12-16
Måndag 11 augusti 9-17

Betalning måste ske på Helsingborgs Auktionsverk.

Sign up for LIVE bidding if you do not have the opportunity to attend the auction.

Consigment of items are at Rosendal Manor:

Saturday, August 9, at 15-18
Sunday, August 10, at 12-16
Monday, August 11, at 9-17

Payment has to be made at Helsingborgs Auktionsverk.

Köpprovision 22.5% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms

Köpt vara avhämtas senast 5 dagar efter auktion. Lagring och hanteringskostnad
200 SEK per påbörjad vecka.