1411. Toalettväska

Skinn, tidigt 1900-tal, med reseset. Med reseutensilier av glas, nysilver och vitmetall. Borstar, sax, spegel mm. Vissa skador samt slitage. Proveniens samlarna Daisy och Torsten Ingelsson.

Varunr 391590

10 Augusti 2014

Klubbslag19,00 SEK20,00 SEK21,00 SEK 900 SEK21,00 SEK22,00 SEK

Utrop 600 SEK

800 SEK2014-07-27 21:46
800 SEK2014-08-09 22:19
200 SEK2014-07-16 21:03
200 SEK2014-07-26 23:47
100 SEK2014-07-16 15:33
100 SEK Startpris

Sommarauktion 10 augusti 2014, 10 augusti 12.00 -, Helsingborgs Auktionsverk

Onsdag 23 juli kl.11.00-17.00 Torsdag 24 juli kl.11.00-17.00 Fredag 25 juli kl.11.00-17.00 Måndag 4 augusti kl.11-00-17.00 Tisdag 5 augusti kl.11.00-17.00 Onsdag 6 augusti kl.11.00-17.00 Torsdag 7 augusti kl.11.00-17.00 Fredag 8 augusti kl. 11.00-17.00 Söndag 10 augusti kl. 10.00-12.00

Köpprovision 22.5% Ink.moms
Slagavgift 20 SEK Ink.moms

Köpt vara avhämtas senast 5 dagar efter auktion. Lagring och hanteringskostnad
200 SEK per påbörjad vecka.