Mitt konto • Skapa ett konto  •
Att lägga bud • Mina favoriter
Tillbaka

Klubbslag (13.00 SEK14.00 SEK15.00 SEK4 10.00 SEK11.00 SEK12.00 SEK13.00 SEK14.00 SEKbud)
17.00 SEK18.00 SEK19.00 SEK20.00 SEK21.00 SEK6.600 SEK13.00 SEK14.00 SEK15.00 SEK16.00 SEK17.00 SEK
 SKRÅKISTA, 1700-tal, valnöt
Rektangulärt lock med nyckelhål under fack. Riklig dekor av intarsia i form av korsade mönster, stjärnor och skråmärke. Daterad 1772. På sidorna handtag. Spiralsvarvad benställning. Slitage, senare benställning.
Höjd 78, 57x39.5 cm.
Katalognummer:4
Varunr:1757917
Startpris: 4.000 SEK
Köpprovision:20% Ink.moms
Slagavgift:45 SEK Ink.moms
Ant. besök:272

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.

Auktion

Solna, Stockholm Söndag den 26 augusti klockan 12.00

Visning:

Fredag (24/8) klockan 11-16
Lördag (25/8) klockan 11-15
Söndag (26/8) klockan 10-12
Licensierad till Auktionshuset i Solna [SWEDISH]