Mitt konto • Skapa ett konto  •
Att lägga bud • Mina favoriter
Tillbaka

Klubbslag (24.00 SEK25.00 SEK26.00 SEK27.00 SEK4 25.00 SEK26.00 SEK27.00 SEKbud)
28.00 SEK29.00 SEK30.00 SEK31.00 SEK32.00 SEK6.600 SEK25.00 SEK26.00 SEK27.00 SEK
 SKRÅKISTA, 1700-tal, valnöt
Rektangulärt lock med nyckelhål under fack. Riklig dekor av intarsia i form av korsade mönster, stjärnor och skråmärke. Daterad 1772. På sidorna handtag. Spiralsvarvad benställning. Slitage, senare benställning.
Höjd 78, 57x39.5 cm.
Katalognummer:4
Varunr:1757917
Startpris: 4.000 SEK
Köpprovision:20% Ink.moms
Slagavgift:45 SEK Ink.moms
Ant. besök:291

Om du inte har möjlighet att hämta en vara skickar vi mindre föremål med Schenker, Posten eller DHL samt större föremål med Transportbyrån.

Du kan betala med kort eller kontanter på plats.

Auktion

Solna, Stockholm Söndag den 26 augusti klockan 12.00

Visning:

Fredag (24/8) klockan 11-16
Lördag (25/8) klockan 11-15
Söndag (26/8) klockan 10-12
Licensierad till Auktionshuset i Solna [SWEDISH]