2015-06-14 Veckoauktion
29
1091
Samtliga utrop
29
51
12
212
72
51
25
90
13
110
165
21
11
Partier
138
82
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
45.
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1852
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 900 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
52.
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1855
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 700 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
95.
Låda med skjutlock, allmoge, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
650 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
99.
Träskuren häst, allmoge, 1800-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2 100 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
144.
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
450 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
155.
Skrin med välvt lock, allmoge, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
197.
Liten pall, allmoge, 1800-tal
262.
Psalmbokhylla, allmoge, 1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
700 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
263.
Skåpdörr, allmoge, Dalarna, 1800-talets första hälft
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 700 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
265.
Kaffekvarn, allmoge, 1800-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
291.
Skrin, allmoge, daterad 1860
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
500 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
342.
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
500 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
357.
Bandskedar 2st
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
350 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
399.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
501.
Skrin på benställning, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
100 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
574.
Laggade flaskor 2st, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
250 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
606.
Träskuren fågel, 1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
250 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
632.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
300 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
648.
Skåpdörr, allmoge, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
350 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
668.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
677.
Tallriksställ, allmoge, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
150 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
684.
Trådställ 2st, allmoge, 1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
550 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
714.
Pipstånka, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
760.
Smörkärna med stamp, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
350 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
762.
Skrin på benställning, allmoge, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
250 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
819.
Kista med plant lock, allmoge, 1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
838.
Allmoge 3 delar, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
884.
Svepask, allmoge, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
200 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
982.
Tjärhink, allmoge, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
200 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK