Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 24 Oktober 2020
LJUSSTAKAR/KANDELABER
530
Samtliga utrop
43
126
Möbler
9
Speglar
18
Mattor
67
Konst
19
Silver
Guld
10
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
36
Porslin
41
Glas/kristall
Smycken
30
Övrigt
Skulpturer
12
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
11
Stengods
Vapen
Afrikana
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
MATSERVIS
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
KNIVAR
VINTAGE
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
10
KINESISKT
GRAMMOFONER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
15.
BORDSAPPLIQUER, ETT PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSKSTIL, BEHÄNGDA MED PRISMOR, MARMOR OCH BLÅTT GLAS, HÖ 48 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
250 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
17.
NATTLJUSSTAKAR, ETT PAR I SILVER, OMKRING 1900, MÄRKTA ANNIE, VIKT 157 GRAM, HÖ 5, DIAM 10 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
900 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
77.
VÄGGPLÅTAR, ETT PAR FÖR TVÅ LJUS VARDERA, BAROCKSTIL, OMKRING 1900, FÖRGYLLD METALL, 62X33 CM
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
3,300 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
218.
BORDSLYSTRAR, ETT PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, MARMOR OCH MÄSSING, HÖ 38 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
250 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
243.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, OMKRING 1900, BAROCKSTIL, EK, HÖ 37 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
600 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
254.
VÄGGLJUSSTAKAR, 1 PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MÄSSING, LÄ 24 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
200 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
255.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, 1800-TALET ANDRA HÄLFT, NY-LOUIS XV, FÖRGYLLD BRONS, HÖ 23 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
1,500 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK