2021-01-10 Månadsauktion
24
2140
Samtliga utrop
31
Antikviteter
24
211
17
547
Fiskeredskap
94
102
78
10
Kläder, väskor & Accessoarer
255
205
264
32
164
14
82
9
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
40.
Dalmålningar ett par, Hjelt Per Persson, Lima, Leksand
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
10 000 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
89.
Skulptur, 1900-talets början
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
8 000 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
165.
Kista, allmoge, daterad 1831
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
3 600 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
516.
Panelmålning, allmoge, daterad 1856
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
550 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
540.
Svarvburk, allmoge, 17/1800-tal
585.
Kalk, allmoge, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
10 500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
650.
Skulptur, 1900-talets första del
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
600 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
836.
Skrin, allmoge, Norge, tidigt 1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
450 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
848.
Korg med handtag, allmoge, Delsbo, 1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1139.
Kagge, allmoge, daterad 1851
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
550 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1153.
Svarvskål, 1800-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
350 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1154.
Svepask, allmoge, daterad 1918
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
500 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1230.
Skrin, allmoge, 1700-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
500 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1258.
Smörkärna, allmoge, daterad 1891
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
150 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1352.
Allmoge 5 delar
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1390.
Pall, allmoge, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
400 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1441.
Bolle, allmogestil, Norge, daterad 1975
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
550 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
1474.
Bolle, allmogestil, Norge, 1900-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
450 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1556.
Kista, allmoge, daterad 1835
16 00 SEK
17 00 SEK
800 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1565.
Svarvskålar 4st, allmoge, 1800-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
2 000 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1784.
Lockask, allmoge, 1800-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1956.
Tråg 2st, allmoge, 1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
500 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1998.
Tvättkorg, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
300 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
2050.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
750 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK