Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 27 Februari 2021
11
Skulpturer
552
Samtliga utrop
49
100
Möbler
Speglar
20
Mattor
101
Konst
12
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
25
Porslin
70
Glas/kristall
Smycken
35
Övrigt
Klockor/Ur
11
Skulpturer
14
Keramik
Nautica
Lergods
18
Stengods
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Sport
Kina Porslin
KNIVAR
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
LJUSSTAKAR/KANDELABER
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
10.
SVEN LUNDQVIST (1918-2010), VÄGGRELIEF, NAKEN KVINNOFIGUR I RELIEF, GLASERAT LERGODS, 27X12 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
350 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
26.
FRANS TÖRNEGREN, 18/1900-TAL, GUSTAF V, "MED FOLKET FÖR FOSTERLANDET", SIGNERAD 1915, KOPPARÖVERDRAGEN KONSTMASSA, HÖ 34 CM
35.
LLADRO FIGURIN, MANSFIGUR, HÖ 36 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
300 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
46.
SKULPTUR, STEN, TRÄSOCKELN MÄRKT A. MITZALE -79, SAMT HUVUD, GLAS, HÖ 16,5, RESP. 10 CM
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
750 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
147.
SKULPTUR I FORM AV KATT, GLASERAT LERGODS, HÖ 27, DIAM, CA 32 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
550 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
191.
SKULPTUR, 1800-TAL, MARIA MED JESUSBARNET OCH JOHANNES DÖPAREN, BEMÅLAT TRÄ, HÖ 44 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
750 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
192.
MARIONETTDOCKOR, 2 ST, INDONESIEN, SKURET OCH BEMÅLAT TRÄ, TEXTIL, HÖ 60 CM VARDERA
2,00 SEK
3,00 SEK
650 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
315.
SKULPTUR, 1900-TAL, TROLLSLÄNDA PÅ BLOMBLAD, PATINERAD BRONS, HÖ:16 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
350 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
374.
ADELE RUDENSCHIÖLD, (1832-1923), FIGURIN, POJKE MED HUND, 1900-TALETS BÖRJAN, GUSTAVSBERG, PARIAN, MÄRKT "AR", HÖ:8 CM, 18X15 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
300 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
539.
SKULPTUR, GLASERAT STENGODS, OTYDLIGT SIGNERAD, INKÖPT PÅ EN UTSTÄLLNING I COLORADO, USA, 2010, HÖ 22, BR 29, DJ 9,5 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
1,100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
548.
BYST, "ROSETTA", 1900-TALETS BÖRJAN, SCHUMACHER MARMORGUS, OTYDLIGT SIGNERAD, KONSTMASSA, HÖ 52 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
2,300 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK