Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 22 Maj 2021
36
538
Se kataloget
14
36
104
Möbler
16
Speglar
25
Mattor
54
Konst
15
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
13
Mässing/Metall
41
Porslin
43
Glas/kristall
30
Övrigt
10
Klockor/Ur
20
Skulpturer
Keramik
9
Nautica
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Asiatiskt porslin
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
14
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
KNIVAR
SYMASKINER
Hi/Fi och stereo
SAMEOBJEKT
VINTAGE
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
10.
ANDERS PEHRSON, GOLVLAMPA, "BUMLING", ATELJE LYKTAN, MÄSSING, RASTER I VIT PLAST, 1970-TAL, HÖ CA 142 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
3,200 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
26.
GOLVLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MÄSSING, FOTPLATTA AV EK, LEDBAR SKÄRM, HÖJD: 147 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
500 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
27.
GOLVLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MÄSSING, HÖJ-OCH SÄNKBAR, HÖJD CA 145 CM
Hammerslag
8,00 SEK
9,00 SEK
2,300 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
38.
BORDSLAMPA, TIFFANYTYP, FOT I METALL I FORM AV TRÄSTAM, KUPA I BLYINFATTAT GLAS, HÖJD: 37 CM
Hammerslag
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
400 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
67.
BORDSLAMPA, SAMTIDA, I FORM AV TUKAN, BEMÅLAD KERAMIK, HÖJD 71 CM
Hammerslag
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
350 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
68.
OVE SANDBERG, BORDSLAMPA, KOSTA, GRÖN GLASMASSA MED DEKOR AV HÄSTAR, SIGNERAD -71, HÖJD 52 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
450 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
Nuværende katalognummer
71.
SKRIVBORDSLAMPA, SAMTIDA, MÄSSING, GRÖNT GLAS, HÖJD 36 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
700 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
92.
TAKARMATUR, 5-ARMAD, SVARTLACKERAT TRÄ OCH METALL, HÄNGEN I FORM AV GJUTNA GLASKLÄPPAR, HÖ 32, DIAM CA 39 CM
Nuværende katalognummer
103.
LEDU, SKRIVBORDSLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, GRÅLACKERAD, LEDBAR, ETIKETTMÄRKT
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
100 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
121.
TAKARMATUR FÖR 3 LJUSPUNKTER, NYA ÖIA, 1900-TALETS SLUT, SKÄRM AV MÄSSING, HÖ 32, DIAM 46 CM
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
350 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
136.
TAKARMATUR, 1960/70-TAL, MÄSSING OCH GJUTET GLAS, HÖJD 17 CM, DIAM 24 CM
Nuværende katalognummer
147.
LJUSKRONA FÖR 5 LJUS, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, HÖ 58, DIAM 41 CM
Hammerslag
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
900 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
154.
GLOBLAMPA, PAULMANN, VIT KUPA MED NÄTDEKOR, HÖ 44, DIAM 28 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
162.
LJUSKRONA FÖR 6 LJUSPUNKTER, 1900-TALETS SLUT, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 50, DIAM 50 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
300 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
169.
TAKLYKTA, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, BLYINFATTAT FLERFÄRGAT GLAS, HÖ CA 31, DIAM 21 CM
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
400 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
179.
ANDERS PEHRSSON, GOLVLAMPA, "BUMLING", ATELJE LYKTAN, MÄSSING, 1970-TAL, HÖJD CA 130 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
2,400 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
181.
TAKARMATUR, 1900-TAL, BAROCKSTIL, BEMÅLAT TRÄ OCH METALL, HÖ 64, DIAM 54 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
182.
BERGBOMS, GOLVLAMPOR, ETT PAR, GX 230, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, MÄSSING, HÖJD CA 135 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
1,100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
249.
TAKARMATUR, TIDIGT 1900-TAL, FÖR 8 LJUSPUNKTER, SMIDESJÄRN, HÖ 77, 80 X 54 CM
Nuværende katalognummer
268.
BORDSLAMPFOT, 1930-TAL, PATINERAD BRONS, HÖ 15, DIAM 13 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
350 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
284.
BORDSLAMPOR, 2 ST, 1900-TAL, LOUIS XV-STIL, BRONS, HÖ 59 RESP 64 CM
Hammerslag
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
250 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
296.
ATELJÉ LYKTAN, GOLVLAMPA, "GUSTAV", MÄSSING, 5-ARMAD, RUND FOT I MARMOR, HÖ CA 200 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
3,700 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
323.
BORDSLAMPA, SAMTIDA, I FORM AV BUDDHA, GLASERAD OCH FÖRGYLLD KERAMIK, HÖ 80 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
800 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
Nuværende katalognummer
345.
JORDGLOB, 1960-TAL, MED INVÄNDIG BELYSNING, HÖJD 32, DIAM 23 CM
Hammerslag
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
300 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
353.
BJS, SKELLEFTEÅ, BORDSLAMPA, 1960-TAL, MÄSSING OCH TEAK, VIKBAR SKÄRM, HÖ CA 40 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
450 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
358.
BJS, SKELLEFTEÅ, VÄGGLAMPA, 1960-TAL, MÄSSING, VIKBAR SKÄRM, LÄ CA 27 CM
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
450 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
366.
TAKARMATUR, TIFFANY-TYP, GENOMBRUTEN DEKOR AV VINDRUVOR, HÖ 28, DIAM 41 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
370.
TAKARMATUR MED PRISMOR, 1900-TALET FÖRSTA HÄLFT, S.K GLASARMSKRONA, MARIA THERESIAMODELL, BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖJD 48, DIAM 43CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
379.
BORDSLAMPA, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, RÖDMÅLAD LAVENIT, HÖJD 49 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
100 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Nuværende katalognummer
385.
MOOOI, TAKARMATUR, RANDOM LIGHT, DESIGN BERTRAM POT, 2001, INKÖPT PÅ NORDISKA GALLERIET, DIAM 85 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
2,400 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Nuværende katalognummer
407.
LOUISE ADELBORG, (1885-1971), BORDSLAMPFOT, SWEDISH GRACE, RÖRSTRAND, 1920/30-TAL, GLASERAD KERAMIK, HÖ 26 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
550 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
421.
LJUSKRONA FÖR 5 ST LJUS, 1900-TAL, METALLSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR, LJUSKRONANS HÖJD 63 CM, DIAM: CA 53 CM
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
550 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Nuværende katalognummer
434.
TAKARMATUR, VETRO, MURANO, 1900-TALETS SLUT, KUPOR I VIT GLASMASSA, TOTALHÖJD 120 CM
Nuværende katalognummer
436.
PLAFOND, 1940/50-TAL, FROSTAT GLAS, UPPHÄNGNING MED DEKOR AV VIKINGASKEPP I METALL, HÖJD CA 23, DIAM 65 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
465.
NYBRO ARMATUR FABRIK, GOLVLAMPA, 1900-TAL, MÄSSING, HÖJD CA 150 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
400 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
466.
GOLVLAMPA, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, LÖVTRÄ, HÖJ- OCH SÄNKBAR, HÖJD CA 150 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
350 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår