Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 28 Augusti 2021
626
Samtliga utrop
52
129
Möbler
20
Speglar
25
Mattor
89
Konst
44
Silver
Guld
13
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
50
Porslin
71
Glas/kristall
21
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Stengods
Vapen
Väskor
Böcker/Tidsskrifter
LINNE
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
FLINTGODS
9
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MILITARIA
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
16
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
NORDISKA KOMPANIET
JOSEF FRANK
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
14.
WIDERHOLM & DAHLBERG, MANSCHETTKNAPPASK, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT, TENN, DIAM 6,5 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
1,000 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
143.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
650 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
153.
TOALETTDOSA, 1930/40-TAL, GAB, TENN, LOCKET MED SPEGEL SAMT KRÖNT AV KVINNOFIGUR, HÖJD 7,5, DIAM 15 CM
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
900 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
161.
EDVIN OLLERS (1888-1959), KALLSKÅL, TENN, SCHREUDER & OLSSON AB, 1928, HÖJD MED HÄNKEL 11,5, DIAM 27 CM
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
150 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
212.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, ROKOKOSTIL, KANDELABRAR, ETT PAR, SAMT BORDSPLÅT FÖR 4 LJUS, 1900-TAL, ALLT I TENN, I PARTI
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
400 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
472.
VÄGGPLÅTAR, ETT PAR, FÖR 2 LJUS VARDERA, 1930-TAL, TENN, MÄRKTA, 37 X 22 CM
583.
TAGE GÖTHLIN, LJUSSTAKAR, 1 PAR, TESI, TENN, SIGNERADE, HÖ 19 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
550 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK