2021-10-03 Månadsauktion
25
Antikviteter
1970
Samtliga utrop
25
Antikviteter
26
141
13
454
91
184
86
13
Kläder, väskor & Accessoarer
193
22
348
40
233
15
84
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
46.
Flaska, romersk
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
3 200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
136.
Hylla för altarskulptur, Asien, 1800-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
2 200 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
138.
Altarskulptur, Asien, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
900 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
199.
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
1 500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
247.
Vinkanna, 1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
1 000 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
277.
Sakral skulptur, 18/1900-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
700 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
520.
Strykjärn, 1700-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
650 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
535.
Inkunabel, 1500-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
550 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
613.
Supkoppar 6st, 17/1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 500 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
663.
Ljusstakar 4st, nyrenässans, 1800-talets slut
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 600 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
724.
Skrin, 16/1700-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
850 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
757.
Kylfat, 18/1900-tal
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
400 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
767.
Sytillbehör ett par, empire, 1800-talets början
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
600 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
908.
Ljusstake, troligen 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
800 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
937.
Vigvattenskål, 17/1800-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
1 400 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
1125.
Kaffekannor 2st, gustavianska, 1800-talets första del
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
650 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1129.
Ljusstakar 2st, 17/1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
650 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1152.
Dörr, gustaviansk, 1800-talets början
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
6 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1248.
Ljuster, 1800-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
500 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1270.
Sigill 3st, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
400 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1366.
Mortel med stöt, 17/1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1487.
Ljusstakar 8st, 17/1800-tal
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
850 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1707.
Bröllopstavla, daterad 1860
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
300 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1711.
Koppar 9 delar, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1753.
Kritpipor 5st, 1700-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 000 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK