Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 26 Februari 2022
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
469
Se kataloget
16
38
79
Möbler
11
Speglar
18
Mattor
67
Konst
14
Silver
11
Guld
Nysilver
Koppar
10
Mässing/Metall
Textil
16
Porslin
21
Glas/kristall
28
Smycken
Bijouterier
14
Övrigt
Klockor/Ur
18
Skulpturer
15
Keramik
Lergods
16
Stengods
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
BESTICK
Musikinstrument
Kläder
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Kamerautrustning
Kina Porslin
MOPEDER
Hi/Fi och stereo
SAMEOBJEKT
VINTAGE
12
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
KINESISKT
SAMEKONST
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
42.
KANDELABER FÖR 3 LJUS, 1800-TALETS SLUT, MÄSSING, HÖJD 45 CM
Nuværende katalognummer
152.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 1800-TAL, LOUIS XVI-STIL, BRONS, HÖ 27 CM
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,300 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
193.
KANDELABER FÖR 3 LJUS, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND, MÄSSING
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
204.
SPEGELLAMPETTER, 1 PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLDA, 38 X 22 CM VARDERA
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
600 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
257.
SAGAFORM, VÄGGLJUSSTAKAR, "EDGE", DESIGN JON ELIASSON, BORSTAT STÅL OCH VITLACKERAT TRÄ, HÖ 30 CM
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
200 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
299.
LJUSSTAKAR, 1 PAR, NYSILVER, SAMT LJUSSTAKAR, 1 PAR, VITMETALL, HÖ 19 RESP 22 CM
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
250 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
320.
BORDSAPPLIQUER, 1 PAR, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, MÄSSINGSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR, FOTPLATTA AV MARMOR, HÖ 33 CM VARDERA
Hammerslag
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
350 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
361.
KANDELABER, FÖR 5 ST LJUS, HERSTAL METALL, FÖRKROMAD METALL, ETIKETTMÄRKT, HÖ 40 CM
Hammerslag
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
373.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 1940/50-TAL, MÄSSING OCH TEAK, HÖ 7, DIAM 9 CM
Nuværende katalognummer
388.
VÄGGAPPLIQUER, 1 PAR, FÖR 1 LJUS VARDERA, 1900-TAL, ROKOKOSTIL, MÄSSINGSTOMME BEHÄNGD MED PRISMOR, HÖ 34 CM VAREDERA
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
250 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
429.
GUNNAR ANDER (1908-1976), KANDELABER, FÖR 7 ST LJUS, YSTAD METALL, SVARTLACKERAD METALL OCH MÄSSING, MED FOT I TEAK, HÖ 30, LÄ 28 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
500 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
435.
VÄGGLJUSSTAKAR, ETT PAR, FÖR 2 LJUS VARDERA, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT, LJUSARMAR I FORM AV GRENAR OCH BLOMMOR, FÖRGYLLD METALL OCH BEMÅLAT GLAS, HÖJD 20, BREDD 40 CM
Hammerslag
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
650 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår