Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Kanonauktioner 21 Maj 2022
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
427
Samtliga utrop
11
29
103
Möbler
13
Speglar
30
Mattor
67
Konst
25
Silver
12
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
11
Porslin
17
Glas/kristall
Smycken
16
Övrigt
10
Klockor/Ur
17
Skulpturer
Keramik
Asiatiskt
Lergods
Stengods
Vapen
Afrikana
LEKSAKER/SPEL
TECHNICA
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Kina Porslin
Orientaliskt
MOPEDER
SAMEOBJEKT
11
LJUSSTAKAR/KANDELABER
CYKLAR
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
8.
LJUSSTAKE, 1700-TAL, SENBAROCK, MÄSSING, HÖ 14, DIAM 13.5 CM CM
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
850 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
31.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, 17/1800-TAL, FÖRGYLLD BRONS, HÖ 21 CM
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
5,000 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
42.
KYRKLJUSSTAKAR, ETT PAR, 1700-TAL, BAROCK, FÖRSILVRAD KOPPAR OCH MÄSSING, TOTAL HÖ 46 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,800 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
46.
VÄGGAPPLIQUER, ETT PAR, FÖR TVÅ LJUS VARDERA, 1800-TAL, LOUIS XVI-STIL, FÖRGYLLD OCH PATINERAD BRONS, HÖ 47, BR 27,5 CM
86.
LJUSSTAKAR, ETT PAR, MÖJLIGEN PERSIEN, 1900-TAL, GLASERAD KERAMIK, HÖ CA 33 CM VARDERA
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
700 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
93.
KANDELABRAR, ETT PAR FÖR 5 LJUS VARDERA, OMKRING 1900, LOUIS XV-STIL, FÖRGYLLD BRONS, HÖJD 61 CM VARDERA
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
4,600 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
99.
VÄGGAPPLIQUE FÖR 2 LJUS, 1900-TAL, GUSTAVIANSK STIL, FÖRGYLLD OCH TRÄSKUREN, HÖJD 97 CM
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
1,800 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
146.
LJUSSTAKAR, 3 PAR, 1900-TAL, MÄSSING, BLAND ANNAT SKULTUNA, EKBERGS MALM, HÖJD 15,5 - 20 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
500 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
180.
PIANOLJUSSTAKAR, 2 PAR, 1900-TALETS BÖRJAN, MÄSSING, LÄNGD 23 CM VARDERA
267.
KYRKLJUSSTAKE, 1700-TAL, MÄSSING, HÖ 42 CM
406.
LJUSSTAKAR, 3 ST, SKULTUNA BRUK, MÄSSING, 1986, HÖJD 16,5 CM VARDERA
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
150 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK