Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Höst-auktion
43
Möbler
310
Samtliga utrop
19
10
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
13
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
51
Glas & kristall
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
18
Klockor, urverk
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
10
Mattor
Musikinstrument
Mynt, medaljer & frimärken
43
Möbler
59
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
Bygg, verktyg & maskiner
20
Äldre föremål
10
Nysilver, tenn, koppar & mässing
13
Retro & vintage
Samlarsaker
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
1.
Byrå med 3 st lådor 1940/50-talet.
19,00 SEK
20,00 SEK
425 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
26.
Piedestal i ek, Jugend, 1900-talets första del.
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
125 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29.
Retro, Pall galonklädd och trä underrede.
30.
Sängbord, 1 par, Bertil Fridhagen för Bodafors, omkring 1900-talets mitt.
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
275 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
32.
Skrivbord med 3 st lådor, mässingsbeslag.
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
375 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
39.
Soffbord med tidningsställ 1960/70-talet.
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
65.
Sidobord med barskåp, Teak, 1960/70-talet.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
2,000 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
84.
Piedestal i trä, 1900-talets första del.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
100 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
86.
Stolar 4 st, Axet " gustaviansk stil, 1900-tal.
113.
Soffa, 1900-talets andra del.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
425 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
116.
Ateljestaffli på hjul, Mabef Italy.
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
1,100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
158.
Stolar 6st, "Axet", Gustaviansk stil, 1900-talet.
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
700 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
160.
Retro, Byrå med 4 st lådor vitmålat, 1960/70-talet.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
300 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
163.
Retro, Skåpbyrå, Sybord/barskåp på hjul i teak, 1950/60talet.
27,00 SEK
28,00 SEK
325 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
164.
Matbord, Gustaviansk stil, 1900-talets andra del.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
200 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
174.
Soffbord "Frisco", Folke Ohlsson, Tingströms, 1950-/60-tal.
20,00 SEK
21,00 SEK
800 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
176.
Toalettbord, Bertil Fridhagen, Bodafors 1950/60-talet.
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
450 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
197.
Sidobord med tidningsställ, 1900-talets första del.
198.
Karmstol, 1900-talets första del.
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
100 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
199.
Skrivbordsstol, Martela OY, Finland, 1900-talet.
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
200.
Matta, Märkt Mogul
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
100 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
204.
Art déco, Byrå med 4 st lådor mässings beslag, 1900-talets första del.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
200 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
205.
Jugend, Rund bord, 1900-talets första del.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
125 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
208.
Fåtölj snurrbar,1950/60-talet, Bröderna Andersson Ekenässjön.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
232.
Retro, Soffa i rotting 2 sits med sittdyna.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
400 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
241.
Soffbord/sidobord, Hmb Möbler Rörvik.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
245.
Sidobord i teak,1970/80-talet.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
400 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
246.
Soffbord i teak på kromad hjul, 1970/80-talet.
266.
Sekretär med skrivklaff och intarsia, 1900-talets första del.
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
125 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
267.
Skrivbord med bokhylla i teak 1950/60talet.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
1,100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
278.
Sekretär med skrivklaff, Björk, 1800-talets andra del.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
450 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
281.
Matgrupp, 7 delar 1950/60-talet, Nils Jonsson Troeds Bjärnum.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
1,700 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
295.
Trädgårdsmöbler gjutjärn "Ormbunken", Byarum.
297.
Stressless, Fåtölj med fotpall i skinn, Snurrbar.
298.
Alvar Aalto, Pall galonklädd sits.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
275 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
299.
Vitrinskåp, Bertil Fridhagen, Bodafors.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
375 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
300.
Hörnskåp 2 delad, 1900-talets andra del.
17,00 SEK
18,00 SEK
150 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
301.
Bokhylla i teak, 2 sektioner, Bodafors Bertil Fridhagen, 1960-talet.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
400 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
302.
Retro, Soffor Bröderna Andersson Ekenässjön 1970-talet.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
1,300 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
303.
304.
Matbord gustaviansk stil, 1900-talet.
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
225 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
305.
Stolar 4st, galonklädda sitsar och ryggstöd, 1960talet.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
2,150 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
306.
Äldre kista med smidesbeslag.
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK