Kanonauktioner
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Kanonauktioner 22 Oktober 2022
22
Övrigt
438
Se kataloget
14
44
80
Möbler
10
Speglar
16
Mattor
45
Konst
27
Silver
Guld
Nysilver
Koppar
Mässing/Metall
Textil
19
Porslin
25
Glas/kristall
19
Smycken
Bijouterier
22
Övrigt
9
Klockor/Ur
Skulpturer
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
16
Stengods
Böcker/Tidsskrifter
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
FLINTGODS
BESTICK
9
TRÄDGÅRD
MYNT/MEDALJER/SEDLAR
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Firma Svenskt Tenn
Kina Porslin
Hi/Fi och stereo
BLANKVAPEN
LJUSSTAKAR/KANDELABER
KINESISKT
GRAMMOFONER
FIRMA SVENSKT TENN
CARL MALMSTEN
ROYAL COPENHAGEN
FIGURINER
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
7.
KAI BLOMQUIST, FINLAND (FÖDD 1939), SKÅL PÅ FÖTTER, BRONS, SIGNERAD, HÖJD 6, DIAM 26 CM
Nuværende katalognummer
31.
AXEL GUTE (1890-1959), BOKSTÖD, BRONS, SIGNERAD 1920, HÖJD 19,5 CM
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
1,600 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
Nuværende katalognummer
40.
HERRBETJÄNT, 1900-TALETS ANDRA HÄLFT, TRÄ OCH MÄSSING, HÖJD 107 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
550 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
Nuværende katalognummer
63.
PARAPLYSTÄLL, SEKELSKIFTESSTIL, SVARTMÅLAD METALL, HÖ 56 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
600 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
64.
YTTERFODER, TVÅ ST, EN MÄRKT KRAUTHEIM TYSKLAND, PORSLIN, HÖ 29, RESP 15 CM
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
750 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Nuværende katalognummer
72.
VÄGGPLAKETTER, 2 ST, VARAV EN AV M&J THORNELL, GLASERAD KERAMIK, 22X22 RESP 26X25 CM
Hammerslag
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
84.
URBAN STRÖM, VÄGGSKULPTUR, "FYRSKEPPET", HALVMODELL, SIGNERAD OCH DATERAD -81, TENN PÅ TRÄ, HÖJD 30, PLATTANS LÄNGD 43 CM
Hammerslag
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
400 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
106.
CIGARRSKRIN??, BRONS, HÖJD 8, 20 X 15,5 CM, VIKT 4 KG
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
4,000 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
120.
KOLONN MED JONISK KAPITÄL, MARMOR, GRAND TOUR SOUVENIR, HÖJD 23 CM
Hammerslag
16,00 SEK
17,00 SEK
550 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
136.
KANDELABRAR, ETT PAR, PIPSTÄLL, KANONKULOR, 2 ST, JÄRN, I PARTI
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
500 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
138.
KVARNSTEN, 2 DELAR, 17/1800-TAL, DIAM CA 33 CM
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
600 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
212.
ÄPPELLÅDOR, 5 ST, FURU, HÖ 23, 36 X 36 CM VARDERA
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
500 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
226.
PARAPLYSTÄLL, TIDIGT 1900-TAL, PEERAGE, ENGLAND, MÄSSING, HÖ 48, DIAM FOT 24 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
550 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
232.
TEFAT, 2 ST, EMALJERAD PLÅT, EN MÄRKT "FLYGANDE TEFAT", DEN ANDRA ETIKETTMÄRKT "RUNDELLEN" 1900-TALETS MITT, HANDTAG I SKINN, DIAM 39 CM VARDERA
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
450 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
Nuværende katalognummer
289.
URNOR, ETT PAR, 1800-TAL, RYSSLAND, MARMOR, BALUSTERFORMADE, HÖ 31 CM
Hammerslag
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
1,700 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
Nuværende katalognummer
316.
DEKORATIONSPLATTA, FLAMLÄNDSK, 1700-TAL, FAJANS, LEJONMASKARON I RELIEF INFATTAD I FÖRGYLLD TRÄRAM, 13,5 X 9 CM
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
550 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
344.
FÅRSKINN, GOTLAND, 105X87 CM
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
800 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
Nuværende katalognummer
346.
PARALPYSTÄLL, 1900-TALETS MITT, BRONSERAD MÄSSING, HÖ 51, DIAM CA 29 CM
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
400 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
354.
SKEPPSCHATULL, 1900-TAL, MAHOGNY, INNEHÅLLANDE 4 GLAS, SAMT 3 SNAPSGLAS, HÖ 13, 33 X 10,5 CM
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
400 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
400.
BORDSUR MED LJUSSTAKAR, ETT PAR, OMKRING ÅR 1900, BRONSERAD ZINK, SENARE URVERK, BORDSURETS HÖ 25 CM
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
500 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
Nuværende katalognummer
404.
RESEKOFFERT, TIDIGT 1900-TAL, ETIKETTMÄRKT A. ANDERSSON'S, BROOKLYN AND NEW YORK EXPRESS, BEMÅLAT TRÄ MED SVARTMÅLADE JÄRNBESLAG, HANDTAG AV LÄDER, HÖ 62, 91X57 CM
Nuværende katalognummer
408.
STÖVELKNEKT, OMKRING ÅR 1900, BJÖRK, HÖ 89 CM
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
200 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår