Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
Mälardalens Nät 230126
47
644
Se kataloget
128
Möbler & speglar
91
Övrigt
90
Glas, keramik, porslin
53
Mattor, textil, klädesplagg
21
Guld, silver, smycken
22
Orientaliskt
47
53
Konst, tavlor
Trädgård, cyklar
21
Vinyl, instrument, CD, DVD
30
Teknik, leksaker
Brons, koppar, mässing, tenn
17
Böcker, tidskrifter
Frimärken, vykort, mynt, medaljer
Klockor, kameror
Nysilver
36
Husgeråd
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
3.
Takplafond, Luxus, "Plafo", 1960/70-tal
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
1,600 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
50.
1 par golvlampor, Aneta, 1900-talets andra hälft
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
550 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
65.
Bordslampa 18/1900-tal, nysilver
Nuværende katalognummer
97.
Taklampa, Sven Markelius, Typ 703, Upsala Armaturfabrik AB
Hammerslag
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
Nuværende katalognummer
98.
Hammerslag
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
Nuværende katalognummer
99.
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
250 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
105.
Golvlampa, EWÅ Värnamo, gulmetall, 1900-tal
Nuværende katalognummer
106.
Golvlampa, 1900-tal, mässing, med tyngd
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
400 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
Nuværende katalognummer
120.
7-armad ljusstake, design Stig Johansson, Smålandsslöjd, 1900-talets andra hälft
Nuværende katalognummer
126.
1 par vägglystrar, 1900-talets mitt
Hammerslag
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
130.
1 par ljusstakar "Maja" Eva Englund, Orrefors
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
400 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Nuværende katalognummer
131.
Takplafond, 1970-tal
Nuværende katalognummer
152.
Golvlampa, EWÅ "G-24", gulmetall, 1900-tal
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
600 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
Nuværende katalognummer
153.
Taklampa, gulmetall, frostad kupa, 1900-tal
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
200 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
Nuværende katalognummer
154.
Taklampa samt lykta, 2000-tal
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
300 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
Nuværende katalognummer
165.
Lampskärm, större modell
Hammerslag
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
300 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
Nuværende katalognummer
186.
Kammarljusstake samt ljusstake No 75 K10, Skultuna
Hammerslag
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
200 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
196.
1 par vägglampor, ÖIA, mässing
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
200 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
Nuværende katalognummer
209.
Vägglampa, NAF, 1900-talets andra hälft
Nuværende katalognummer
233.
Kristallkrona, 1900-tal, barockstil, 8 ljuspunkter
Hammerslag
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
950 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
234.
3 st taklampor, kristall/gulmetall, 19/2000-tal
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
700 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
Nuværende katalognummer
235.
2 st taklampor, Tiffanystil
Hammerslag
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
247.
Ljusstake, Lisa Larson, Gustavsberg
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
400 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
Nuværende katalognummer
263.
4 st golvlampor, gulmetall, 1900-tal
Nuværende katalognummer
264.
Golvlampa, mässing, lejontassar, 1900-tal
Nuværende katalognummer
291.
Taklampa, metall, 3 ljuspunkter, höj & sänkbar skärm
Nuværende katalognummer
300.
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Hammerslag
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
300 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
Nuværende katalognummer
307.
Kristallkrona, mindre modell, barockstil, 3 ljuspunkter
Hammerslag
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
300 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
Nuværende katalognummer
314.
Vägglampa, 1900-talets andra hälft
Nuværende katalognummer
332.
Kristallkrona, 1900-tal, barockstil, 6 ljuspunkter
Nuværende katalognummer
346.
Bordslampa, Stilarmatur, Tranås, 1900-tal
Hammerslag
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
350 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
347.
Bordslampa, möjligen Gustav Leek, 1900-tal
Hammerslag
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
250 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
Nuværende katalognummer
354.
Bordslampa, Empirstil, 1900-talets första hälft
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
200 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Nuværende katalognummer
359.
Bordslampa "fotogenlampa", 1900-tal, glas/mässing
Nuværende katalognummer
360.
Bordslampa, grönt glas "kvinna", 1900-tal
Hammerslag
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
300 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
Nuværende katalognummer
361.
1 par bordslampor, furu, 1900-tal
Nuværende katalognummer
371.
3 st. bordslampor, 1900-tal, keramik
Nuværende katalognummer
421.
Bordslampa "kattlampa", 1900-tal, Elpa Alcobaca
Hammerslag
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
250 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
Nuværende katalognummer
422.
4 st bordslampor, 1900-tal, gals/metall
Nuværende katalognummer
433.
Bordslampa, Irma Claesson, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Hammerslag
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
450 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
Nuværende katalognummer
436.
Taklampa Belid T1285 "Otto"
Nuværende katalognummer
458.
Bordslampa, Upsala-Ekeby, 1900-talets första hälft
Hammerslag
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
600 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
Nuværende katalognummer
468.
Stort parti värmeljus, 16 kartonger, 768*6 st.
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
1,300 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
Nuværende katalognummer
507.
Golvlampa, Skar, Hjo, höj/sänkbar, 1900-tal
Hammerslag
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
200 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
Nuværende katalognummer
512.
Ljusstake, furu, Smålandsslöjd Värnamo
Nuværende katalognummer
532.
Kandelaber, Nils Petter Lindberg, 1900-talets andra hälft
Hammerslag
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
250 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
Nuværende katalognummer
571.
Golvlampa, krom, 1900-tal, höj & sänkbar
Hammerslag
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
750 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
Læs mere
Jeg forstår