Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Frost-auktion
34
Konst, design & tavlor
279
Samtliga utrop
22
9
Böcker, skivor
11
Blandade bruksföremål
32
Glas & kristall
11
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
34
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
44
Möbler
28
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
16
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
13
Nysilver, tenn, koppar & mässing
15
Retro & vintage
Samlarsaker
Trädgård
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
10.
Lars Norman, Färglitografi 267/360, Signerad.
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
150 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
14.
Olja på duk, Landskapsmotiv, Oidentifierad konstnär.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
500 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
39.
Inramad Gouache, Asiatiskt palats, Okänd konstnär.
41.
Olja på duk, Lejonmotiv, Signerad Hassan Björnström 2022.
68.
Metallkompositioner på plexiglas, 2 st, signerade
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
450 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
106.
Olja på duk, Signerad
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
125 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
114.
Olja på duk, signerad Lola.
120.
Olja på duk, signerad Britta Grude.
125.
Olja på duk signerad, Susanna Arwin.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
650 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
130.
Oljemålning på masonitskiva, Signerad J.Bruun
138.
Olja på duk, Signerad Koch 89.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
150 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
139.
Smidesfigurin, limited edition, Bertil Vallien, Boda Smide
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
1,600 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
156.
Litografi av Bengt Andersson Råssbyn, 120/300
157.
Olja på duk signerad Lola.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
177.
Olja på pannå, Signerad.
7,00 SEK
8,00 SEK
275 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
178.
Olja på duk, Signerad Gustaf Svensson 1949.
179.
Olja på duk, Signerad J.Bruun.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
180.
Leif Kander, Handkolorerad, Signerad.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
700 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
186.
Lars Norman, Färglitografi 138/210, Signerad.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
100 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
187.
Werner Pfeiffer, Färglitografi 14/50, Signerad.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
250 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
188.
Bisgaard Sörensen, Olja på duk, Signerad.
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
125 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
189.
Anders Zorn, Tryck på duk.
190.
Bön av äldre dam, Tryck efter Nicolaes Maes (1634-1693).
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
191.
Olja på duk, Motiv av Jerusalem, Signerad.
17,00 SEK
18,00 SEK
100 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
192.
Inglasad tryck, Jesus.
204.
Olja på duk - "Karl Bergman" (Signerad)
206.
Tryck på duk, efter Rembrandt, självporträtt.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
800 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
229.
Janus Frydrysiak, Signerad, daterad -1981, "Etsning, Höstbild", Numrerad 47/100.
24,00 SEK
25,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
254.
Lars Norman, Färglitografi, Signerad samt numrerad 184/310.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
150 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
255.
Figurin, björn, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.
27,00 SEK
28,00 SEK
950 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
261.
Olja på duk, Signerad Wiktor Korecki.
262.
Olja på plåt 1900-talet, Signerad EP.
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
450 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
263.
Väggrelief / väggplattor stengods, design C.Stenhammar och Åsa Gustavsson.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
278.
Litografi, Signerad-Kander numrerad 10/120.
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
125 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK