Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
April auktion
14
Konst, design & tavlor
260
Samtliga utrop
11
12
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
18
Blandade bruksföremål
12
Glas & kristall
10
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
14
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
33
Möbler
24
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
25
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
12
Nysilver, tenn, koppar & mässing
18
Retro & vintage
9
Samlarsaker
Trädgård
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
5.
Hilding Nyman, Fotogravyr, ''I Timmerskog'', signerad
7.
Tavlor med äldre Växjömotiv, 4 st
42.
Litografi, Signerad samt numrerad 66/150.
57.
Ernst Küsel, Fotogravyr, ''Fåren skola ut på bete'', Signerad
72.
Olja på duk, Motiv från Paris, Signerad.
82.
Pontus Ljungberg, Litografi, Signerad samt numrerad 291/300
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
125 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
103.
Carl Larsson, ''Hos hemmets målare'', mapp med 3 blad
113.
Lennart Gram, Litografi, signerad och daterad
114.
Anders Zorn, Etsning, ''Kajuta'', inramat tryck
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
153.
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
191.
Agnes Idsten, Troll, Olja på duk 3-st, Signerade samt daterade.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
225 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
195.
Figurin, Ballerina, konstmassa på träplatta
23,00 SEK
24,00 SEK
150 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
224.
Litografi, Signerad Jeppe Eisner, Stämplad 1976.
244.
Olja på duk signerad, F. Salling.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
125 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK