Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Mälardalens Nät 230608
117
Möbler & speglar
640
Samtliga utrop
117
Möbler & speglar
77
Övrigt
79
Glas, keramik, porslin
39
Mattor, textil, klädesplagg
14
Guld, silver, smycken
Orientaliskt
59
54
Konst, tavlor
14
Verktyg, maskiner, bygg
20
Trädgård, cyklar
30
Vinyl, instrument, CD, DVD
76
Teknik, leksaker
Brons, koppar, mässing, tenn
Böcker, tidskrifter
Frimärken, vykort, mynt, medaljer
18
Klockor, kameror
Nysilver
20
Husgeråd
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
7.
Skrivbord, teak, 1950/60-tal
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
450 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
17.
Brännvinshylla, "nautika", Vega-Ymer
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
400 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
18.
4 st stolar, Grythyttans Stålmöbler, staplingsbara, 1900-talets andra hälft
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
500 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
19.
Bordsspegel, 1900-talets mitt
17,00 SEK
18,00 SEK
350 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
20.
1 par fåtöljer för Nordiska Kompaniet, 1960-tal
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
400 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
33,00 SEK
25.
Hatthylla, Alvar Aalto, 1900-talets andra hälft
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
2,600 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
27.
Garderob, Jugend
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
600 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
31.
Sektionshylla med vitrin, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960-tal
5,00 SEK
6,00 SEK
800 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
34.
Bänk, 1900-talets första hälft
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
400 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
39.
Väggspegel, 1900-talets andra hälft
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
450 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
44.
Matsalsbord, 18/1900-tal
47.
Skänkskåp, nyrenässans, sent 1800-tal
49.
Fåtölj, Gustav Axel Berg "Variant av Patronen" 1900-talets andra hälft
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
950 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
52.
Arkivskåp, 1900-talets mitt
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
1,500 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
60.
Cafébord, Johansson Design Markaryd
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
250 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
62.
Rockhängare, 1900-tal, i form av blad och växter
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
300 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
65.
Soffbord, Harry Snörén, 1980/90-tal
11,00 SEK
12,00 SEK
350 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
67.
Blombord, 1900-tal
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
200 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
70.
Soffa, Dux, 1960-tal
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
350 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
81.
2 st fåtöljer samt bord, rotting, 2000-tal
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
1,600 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
83.
Pall, trä/galon, 1900-tal
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
250 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
93.
Serveringsvagn, metall, 1900-tal
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
250 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
101.
Pall, Eero Aarnio, Finland
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
600 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
103.
Piedestal, 1900-tal
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
111.
4 st. stolar, 1950/60-tal
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
250 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
119.
Äldre brickbord, stomme i trä, plåtbricka med stockholmsmotiv
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
300 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
139.
4 st. stolar, 1900-tal
142.
Väggspegel "Antik stil" 1900-talets första hälft
1,00 SEK
2,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
145.
Sängbord, tvådelat, "Casino" design Engström och Myrstrand, Bra Bohag, Tingströms, 1900-talets mitt
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
164.
2 st piedestaler, med marmorskiva, empirestil
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
550 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
165.
2 st blombord "lantliv" IKEA, 2000-tal
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
250 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
166.
2 st Satsbord, rokokostil, 1900-tal
7,00 SEK
8,00 SEK
350 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
167.
Byrå, 3 lådor, 1900-tal
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
200 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
169.
Fotpall samt sidobord, 1950/60-tal
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
400 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
206.
Barnstol "Tripp Trapp" Stokke, modern
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
850 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
208.
Pall "Sgabello" Marit Stigsdotter, Stolab
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
600 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
211.
Soffa samt fåtölj, 1900-talets senare del
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
200 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
212.
Byrå, 1960/70-tal
213.
4 st. stolar, rokokostil, 1900-talets första hälft
214.
1 par mindre hyllor, 1900-talets andra hälft
215.
Sängbord, modernt
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
200 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
216.
Soffbord, Skaraborgs möbelindustri AB, Tibro, 1900-talets andra hälft
217.
Pinnstol "Mademoiselle" Ilmari Tapiovaara, Edsby verken
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
850 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
218.
1 par stolar, rokokostil, 1800-talets senare del
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
250 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
221.
Rullhurts/bord med förvaring, 1900-talets andra hälft
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
200 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
229.
Lampbord/piedestal, 19/2000-tal
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
1,100 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
232.
Hallmöbel; spegel & byrå, 19/2000-tal
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
300 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
233.
2+1 st elementskydd, 19/2000-tal