Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Oktober auktion
38
323
Samtliga utrop
38
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
28
Glas & kristall
11
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
10
Klockor, urverk
15
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
14
Mattor
Musikinstrument
78
Möbler
28
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
26
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
Nysilver, tenn, koppar & mässing
14
Retro & vintage
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
9.
Bordslampa, Keramik
24.
Art Déco, Taklampa i mässing med färgade glaskupor, 5st ljuspunkter, 1900-talet.
27.
Taklampa med Creamfärgat glas och innerkupa, Rosdala glasbruk 1900-talets andra hälft.
29.
Taklampa, "Pia-lampan", 7st ljuspunkter, Tore Ahlsén, Gärsnäs
30.
Golvlampa md dimmerfunktion, 2st ljuspunkter.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
125 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
43.
Art Déco, Golvlampa i trä och brons samt silverbricka, 1900-talets första hälft.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
550 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
49.
Vägglampor ett par, Aneta.
57.
Vägglampor ett par, Aneta.
63.
Retro, Taklampa, Orange/röd glas med gulddetaljer och mässing.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
150 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
75.
Vägglampor ett par, Aneta.
76.
Taklampa i mässing med färgad glaskupa och prismor.
77.
Taklampa i mässing med 5st ljuspunkter, 1900-talets första del.
78.
82.
Vägglampor ett par, Aneta.
97.
Takkrona i mässing med prismor, 4st ljuspunkter.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
275 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
105.
Kristallkrona i mässing med prismor, 5st ljuspunkter, 1900-talet.
3,00 SEK
4,00 SEK
325 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
129.
Taklampa, kristallglaskupa, Märkte Murano.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
950 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
130.
Taklampa i mässing me fyra st glaskupor, Slipat glas, 1900-talet.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
1,100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
131.
Taklampa, Majolika med prismor och 6 st ljushållare,1800-talet.
132.
Taklampa med 5st ljuspunkter, Orrefors 1900-talets första del.
134.
Vägglampa, Koppar med slipat glaskupa, 1900-talets första del.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
125 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
135.
Saftblandare Britax Bulb H1 samt Mobilt Blixtljus DC Elektronik AB
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
200 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
147.
Magnetlampor ett par, Trivselbelysning AB Hökerum.
150.
Bords ljusstakar i hamrad smide, 3 st, Signerade.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
155.
Vägglampa i form av blommor med fyra st ljuspunkter, Metall.
179.
Taklampa i smide och glaskupa, 1900-talets andra hälft.
208.
Bordslampa i form av en fyr, marmor och stengods, Öland
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
100 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
213.
Bordslampa, fot i färgat glas
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
325 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
214.
Bordslampa, Franzéns El-Armatur, Alvesta
218.
Bordslampa, Cottex Sweden, Metall med glaskupa
225.
Bordslampor, 2 st, rostfritt stål, glas
232.
Lampfot, 2 st, färgat glas
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
425 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
244.
Väggljusstakar 1 par "Törne", mässing, IKEA:s 1700-talssserie.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
700 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
253.
Ljusstakar ett par, Förgylldbrons, 1800-talet.
257.
Terrassvärmare, Termo Design Line Modena Golvstående.
273.
Bordslampa, Fot i keramik med glaserad dekor
24,00 SEK
25,00 SEK
400 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
278.
Karbitlampa/lykta, Primus 1031,
309.
Hängfotogenlampa i mässing och glas, 1900-talesta första del.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
125 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK