Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Januari-Auktion
50
Konst, design & tavlor
402
Samtliga utrop
42
10
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
33
Glas & kristall
18
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
50
Konst, design & tavlor
Mattor
Musikinstrument
59
Möbler
50
10
Smide & slöjd
11
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
18
Bygg, verktyg & maskiner
15
Nysilver, tenn, koppar & mässing
20
Retro & vintage
19
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Trädgård
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
1.
Tage Eriksson, Olja på duk, signerad.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
350 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
6.
Henrik Horst, väggskulptur, i metall, 1975.
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
100 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
7.
Inrammad tryck, Signerad Sara Moon.
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
100 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
13.
Elisabeth Bergstrand-Poulsen, Färglitografi signerad och numrerad 424/750.
18.
Olja på duk, Signerad, Paul K Jörgensen.
21.
Seriegrafi, Signerad Joadoor, "Disney".
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
23.
Olja på duk, Signerad G. Sundberg.
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
150 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
39.
Anders Lönn, blandteknik, signerad.
48.
Lasse Åberg, Litografi numrerad 41/175 "Piggasso" signerad.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
125 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
54.
Olja på duk signerad Hans Lindgren.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
62.
May K Leon, "Brevbäraren" Tryck.
69.
Olja på duk, Signerad Jonas daterad 04.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
175 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
74.
Figuriner, 5 st, stengods, en styck med vas, Kina 1900-tal.
79.
Figurin, Duva, Konstmassa, Zeho Ges Gesh, W.Germany
132.
Olja på duk, Okänt konstnär, förgylld träram.
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
200 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
136.
Olja på pannå, Signerad Lars Boëthius.
27,00 SEK
28,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
137.
Olja på duk, Signerad Ulla Kempe.
152.
Glasblock, Ren, Vicke Lindstrand för Kosta.
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
150 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
169.
Väggrelief, Glaserad stengods, Signerad HR Denmark.
216.
Olja på duk, Signerad Knut Valinder.
232.
Palaeostaca,Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson.
233.
Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson. 1985 Paris.
234.
Tuschmålning av Nisse ritarn Jonsson.
235.
Våryra måsar, Akvarell av Nisse ritarn Jonsson.
237.
Olja på duk - Signerad - Mikael Jansson 2021
242.
Moderskärlek, Fotografi 1920-tal.
243.
Olja på duk, Signerad.
247.
249.
Olja på pannå, Signerad C. Brandels Engqvist.
250.
Akvarell, Signerad Lars Norman Mexiko.
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
425 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
254.
Olja på duk, Signerad E.Sixtensson 61
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
100 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
260.
Olja på duk, Signerad K. Gustafsson.
270.
Olja på duk, Signerad.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
272.
Art Déco, Figurin, stengods, Märkt GB Austria.
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
250 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
273.
Väggrelief, 2st, Gips, Bossons, England.
295.
Helmut Schäffenacker, Väggrelief, Tyskland.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
225 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
316.
Art déco, Staty, brons, Diana, 1900-talet.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
475 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
323.
Prisplakett, Löpare, West Bruno,Trade S.I.R.E Mark, Westins Stockholm 1950-tal.
324.
Skulptur, Häst med soldat, Metall på träsockel, 1900-tal.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
650 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
368.
Glaskonst / Brevpress 2st, 1900-tal.
382.
Monica Smetana, Olja på duk, signerad M.Smetana.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
300 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
384.
Henning Hougaard, olja på duk, Signerad.
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
225 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
385.
Bror Jönsson, Olja på duk, Signerad.
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
475 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
386.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
250 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
390.
Olja på duk, Signerad R.J.
391.
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
275 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
393.
Henning Hougaard, Olja på duk, Signerad.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
125 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
395.
Olja på pannå, "Höstmotiv", Signerad Th Malmros 1969.