Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Mars-auktion
59
Möbler
380
Samtliga utrop
53
Böcker, skivor
Blandade bruksföremål
35
Glas & kristall
18
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
47
Konst, design & tavlor
Barnprylar, spel, leksaker & dockor
Mattor
Musikinstrument
59
Möbler
56
Smide & slöjd
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
Bygg, verktyg & maskiner
Äldre föremål
13
Nysilver, tenn, koppar & mässing
Jul, påsk & högtider
19
Retro & vintage
12
Samlarsaker
Trädgård
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
1.
Soffa, 2sits
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
6.
Retro, Paraplyställ, Garlo, 1900-talets mitt.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
225 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
8.
Köksö, Rullvagn.
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
300 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9.
Bokhylla i trä.
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
350 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
10.
Retro, Snurrfåtölj, Galonklädd, Swedform 1960/70-talet.
11.
Hylla, Badrumshylla, Ikea Rågrund.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
16.
Funkis: Hatthylla med 32 krokar, Rostfristål, 1900-talets första hälft.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
900 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
42.
Byrå i teak, Dansk design 1950-tal, Senare bemålat.
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
46.
Sängbord ett par.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
48.
Soffbord l formad.
49.
Klädhängare med 12krokar, Trä och metall, 1900-talets första del.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
350 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
68.
Vitrinskåp med intarsia 1920/30-talet.
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
700 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
69.
Pinnstolar ett par, "Fanett", Ilmari Tapiovaara, Edsbyverken.
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
300 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
77.
Retro, Pinnsoffa, Nesto, Nässjö stolfabrik, 1900-talets andra hälft.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
1,800 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
79.
Blombladsmattor, 2st, Ull, Handgjorda.
91.
Retro: Stringhylla i teak, 1960/70-talet.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
400 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
101.
Skåp i mango trä.
11,00 SEK
12,00 SEK
2,600 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
102.
Stegpall, Awab, 1900-tal.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
700 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
33,00 SEK
112.
Byrå med 6st lådor, Tomas Jellinek, Ikea.
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
275 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
118.
Retro: Bokhylla i teak 1950/60-tal.
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
1,100 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
130.
Karmstolar i skinn med kromad underrede, 6st, Gunilla Allard för Materia Lammhult.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
5,000 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
133.
Retro, Bokhylla i teak, 1900-talets andra hälft.
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
141.
Marian Grabinski, Hallbyrå/tv-bänk, ur serien "MTP",Ikea 1960-talet.
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
200 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
158.
Hög skåp.
3,00 SEK
4,00 SEK
175 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
170.
Bruno Mathsson International, bord, piet hein.
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
5,000 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
184.
Skåp / sidobord, metall beslag, Mango trä.
216.
Timeout, Conform - Skinnfåtölj, Stressless, Design Jahn Aamodt.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
1,800 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
218.
Fåtölj Lyon, Grå, med kraftiga ben i borstat rostfritt stål.
221.
Soffbord 6-katig med glasskiva och tidningsställ, Engelskt stil.
232.
Chesterfield fåtölj med fotpall, England 1900-tal.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
650 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
237.
Jugend - Rundabord / rökbord med tillbehör samt förvaring, 1900-talets första del.
239.
241.
Stolar 4st, Troligtvis designad av Ib Kofod Larsen 1960-tal.
247.
Bord med låda, Björk, 1900-talets första hälft.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
250 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
252.
Soffa, 3 sits med blommig tyg, 1900-talet.
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,200 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
263.
Fåtölj, Materia Bone svart.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
1,000 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
265.
Fåtölj, Offecct.
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
350 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
283.
Pigtittare med låda, Masurbjörk 1800-tal.
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
450 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
297.
Karmstol sadelgjord, Yngve Ekström.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
425 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
303.
Sängbord / sidobord med intarsia, Björk, 1900-talet.
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
325 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
304.
Retro, Bokhylla i teak med vitrindel, Ulferts, Tibro, 1950/60-tal.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
475 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
322.
Däckstolar, 2st, trä.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
650 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
325.
Soffbord i teak med rökfärgad glasskiva, 1960/70-talet.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
350 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
329.
Kista med smides beslag, 1800-talet.
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
100 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
331.
Arkivskåp / sorteringsskåp, Björk, 1900-talets första del.
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
950 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
333.
Retro, Soffor, 1950/60-talet.
337.
Bokhylla / Hylla, Metall, Niels Gammelgaard stil.
355.
Retro, Sängbord med låda i teak, AB Carlström & Co Möbelfabrik, 1960-tal.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
1,100 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK