Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Januari-Auktion
402
Samtliga utrop
402
Samtliga utrop
42
10
Böcker, skivor
Cyklar & fordon
Blandade bruksföremål
Sport, fritid, fiske mm
33
Glas & kristall
18
Guld, silver & smycken
Heminredning
Hemelektronik & tekniska prylar
Klockor, urverk
50
Konst, design & tavlor
Mattor
Musikinstrument
59
Möbler
50
10
Smide & slöjd
11
Jakt, vapen, militärt
Speglar
Textiler, kläder & väskor
18
Bygg, verktyg & maskiner
15
Nysilver, tenn, koppar & mässing
20
Retro & vintage
19
Samlarsaker
Avveckling/butik/industri/restaurang
Trädgård
Katalognummer
...
9
Katalognummer
Katalognummer
1.
Tage Eriksson, Olja på duk, signerad.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
350 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
2.
Kamerastativ, Manfrotto model 200.
13,00 SEK
14,00 SEK
225 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
3.
Golvlampa, mässing, G-18, EWÅ, Värnamo.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
175 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
4.
Säkerhetsskåp, Hadak P350 brandklassat A60.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
1,300 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
5.
Retro, Takplafonder ett par, 1970-talet.
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
375 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
6.
Henrik Horst, väggskulptur, i metall, 1975.
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
100 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
7.
Inrammad tryck, Signerad Sara Moon.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
8.
Retro, Stol, sammetsklädd, 1900-talet.
9.
Plåtskåp med 6st boxar.
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
750 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
10.
Taklampa i smide med 3 ljushållare, glaskupor.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
125 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
11.
Häcksax Jonsered HT 18.
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
900 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
12.
Taklampa med 6st st ljuspunkter.
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
475 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
13.
Elisabeth Bergstrand-Poulsen, Färglitografi signerad och numrerad 424/750.
14.
Retro, Golvlampa rödlackerad, Elidus 1960/70-tal.
23,00 SEK
24,00 SEK
250 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
15.
Vintage, Elektrisk brasa, Fuskbrasa, Berry Magicoal, England.
10,00 SEK
11,00 SEK
175 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
16.
Koppar kanna samt två st hinkar med lock och gjutjärnsställning, 1800-tal.
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
250 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
17.
Elektrisk Snöfras, Alpina AS 45 E, Type S011.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
400 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
18.
Olja på duk, Signerad, Paul K Jörgensen.
19.
Spegel med bronserad träram, 1900-talet.
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
250 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
20.
Spegel gjord av häst-ok.
21.
Seriegrafi, Signerad Joadoor, "Disney".
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
250 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
22.
Taklampa i mässing med 6st armar, Empirstil 1900-talet.
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
125 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
23.
Olja på duk, Signerad G. Sundberg.
25,00 SEK
26,00 SEK
150 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24.
Hisslampa med glaskupa och mässing, 1900-talets första del.
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
400 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
25.
Piedestal i trä, 1900-talet.
25,00 SEK
26,00 SEK
100 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
26.
Pelarbord/lampbord, Svartmålat.
27.
Släggor 2st.
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
250 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
28.
Bord, Ek, Jugend, 1900-talets första hälft.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
29.
Måttband Stabila 20meter samt 3st tumstockar och nivåstång.
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
150 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
30.
Retro, Vitrinskåp, Vägghängd, Furu, 1970/80-talet.
31.
Retro, Blomkrukor, vattenkanna, skottkärra i plåt.
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
32.
Handsågar 4st 18/1900-tal
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
33.
Bokhylla i ek med två st lådor, 1960/70-talet.
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
400 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
34.
Fiskespö 3st, Abu Garcia, 1900-talet.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
125 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
35.
Stol med crossback och rottingsits, Oanvänd skick.
36.
Timeout, Conform - Skinnfåtölj, Stressless, Design Jahn Aamodt.
37.
Chesterfield fåtölj med fotpall, England 1900-tal.
38.
Taklampa med 3st ljuspunkter, Mässing, 1900-talets mitt.
39.
Anders Lönn, blandteknik, signerad.
40.
EL-kontakter 3-fas, säkerhetsbrytare, skyddstimer 30min m.m.
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
200 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
41.
Kulhammare 7st.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
100 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
42.
Hammare 6st.
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
43.
Retro, Karmstol, Skrivbordsstol, 1970/80-talet.
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
44.
Retro, Handborrar 5st.
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
200 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
45.
Kornischer 2st, Rokokostil, 1900-tal
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
100 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
46.
Jugend - Rundabord / rökbord med tillbehör samt förvaring, 1900-talets första del.
47.
Taklampa i mässing med 4st ljuspunkter och prismor, 1940/50-tal
48.
Lasse Åberg, Litografi numrerad 41/175 "Piggasso" signerad.
8,00 SEK
9,00 SEK
125 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
...
9