Haderslev Auktion
Mine favoritter
Hjælp
2022-08-18 MOMSFRI
266
Se kataloget
266
Se kataloget
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
...
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
0.
Pose med diverse smykker - herunder sølv (Å 2022-1067, 1043, 1281, 1624)
Nuværende katalognummer
1.
Original signeret litografi af Lars Swane nr. 420/500 - monteret m/passepartout
Nuværende katalognummer
2.
Verner Panton vase (22cm)
Nuværende katalognummer
3.
Vintage bykort over Santa Barbara, Californien - formentlig fremstillet slut 50'erne
Nuværende katalognummer
4.
Vintage bykort over Los Angeles, Californien - formentlig fremstillet slut 50'erne
Nuværende katalognummer
5.
Guld: Armlænke udført i 18kt./750
Nuværende katalognummer
6.
Guld: Dagmarkors hjerte udført i 14kt./585
Nuværende katalognummer
7.
Guld: Hermann Siersbøl hjertering udført i 8kt./333
Nuværende katalognummer
8.
12 Originale Løjt krostole udført i massiv egetræ.
Nuværende katalognummer
9.
3 Vintage originale Windsorstole, fremstillet og formgivet hos Dalum Møbelfabrik, Hjallese
Nuværende katalognummer
10.
3 Vintage engelske Windsorstole fra det 20. århundrede
Nuværende katalognummer
11.
Antik fladlåget barok kiste af egetræ, prydet med navn og årstal
Nuværende katalognummer
12.
Antik kiste af egetræ, beslået med bånd af smedejern (112X61X70)
Nuværende katalognummer
13.
Maleri skabt af Bent Bille (1918-1968), marinemotiv fra Øresund
Nuværende katalognummer
14.
Maleri skabt af Svend Neumann, dateret 1973
Nuværende katalognummer
15.
Maleri skabt af Therese Dragshøj (1909-1998)
Nuværende katalognummer
16.
Mistral 31 væghængt vitrineskab m/lys, fremstillet hos Hammel Møbelfabrik
Nuværende katalognummer
17.
Guld: Fingering udført i 18kt./750, prydet med opal hovedsten og brillanter
Nuværende katalognummer
18.
Guld: Halskæde udført i 14kt./585 med vedhæng i 18kt./750, prydet med opal og brillanter
Nuværende katalognummer
19.
Guld: 3-radet armring udført i 18kt./750 prydet med 3 pavér af brillanter (Ø 60mm)
Nuværende katalognummer
20.
Guld: 3-radet fingerring udført i 18kt./750 prydet med 3 pavér af brillanter
Nuværende katalognummer
21.
Guld: Ole Lynggaard 'Hjerte' armlænke udført i 18kt./750, prydet m/hvidguldshjerte pavéret med 15 brillanter (i alt 0.27 ct.)
Nuværende katalognummer
22.
Guld: Ole Lynggaard 'Hyldeblomst' armlænke udført i 18kt./750, prydet m/brillantsleben grøn diamant (0,02 ct.) samt 13 brillanter i limegrøn, lilla og hvid (i alt ca. 0.28 ct.)
Nuværende katalognummer
23.
Guld: Ole Lynggaard 3-radet armlænke udført i 18 kt./750 prydet med brillant
Nuværende katalognummer
24.
Guld: Ole Lynggaard 'Flowers' lås udført i 18 kt./750, prydet m/brillant (0.04 ct.)
Nuværende katalognummer
25.
Guld: Ole Lynggaard 'Hjerte' fingerring udført i 18kt./750, prydet m/hvidguldshjerte, pavéret med 15 brillanter (i alt 0.27 ct.)
Nuværende katalognummer
26.
Guld: Ole Lynggaard 'Hyldeblomst' fingerring udført i 14 kt./585, prydet m/9 brillanter (i alt 0.18 ct.)
Nuværende katalognummer
27.
Guld: Ole Lynggaard 'Boble' armlænke udført i 18kt./750, prydet m/facetteret ametyst, peridot og topas i forløb (5 bobler)
Nuværende katalognummer
28.
Must de Cartier 'Vermeil' dameur i kasse af sterlingsølv, prydet med safirkrone og urkrans á 48 diamanter
Nuværende katalognummer
29.
Poul Henningsen (1894-1967) 'PH 2/1' Limited Edition bordlampe, fremstillet ved Louis Poulsen
Nuværende katalognummer
30.
Chateau Montifaud 'Fine Petite Champagne' X.O. cognac (70cl.)
Nuværende katalognummer
31.
Vintage Cavelet kuffert udført i klassisk brun læder
Nuværende katalognummer
32.
Jagttrofæ: Eland antilope, skalmonteret på plade (94cm)
Nuværende katalognummer
33.
Jagttrofæ: Texas Longhorn, skalmonteret u/plade (75cm)
Nuværende katalognummer
34.
Jagttrofæ: Elg u/plade (72cm)
Nuværende katalognummer
35.
Jagttrofæ: 4 udstoppede ben á giraf (45cm)
Nuværende katalognummer
36.
Sofabord skåret i form á Afrika, udført i brunbejdset egetræ
Nuværende katalognummer
37.
Afrikansk udskåret maske af hårdttræ (96cm), prydet med indlægninger af ben
Nuværende katalognummer
38.
2 Afrikanske figurer skåret i træ
Nuværende katalognummer
39.
Tonnellerie Remond vintønde af egetræ beslået med zinkbånd (Ø 70cm)
Nuværende katalognummer
40.
Guld: Carrera y Carrera 'Hands' armring udført i 18kt./750, prydet med brillanter
Nuværende katalognummer
41.
Guld: Carrera y Carrera 'Hands' øreringe udført i 18kt./750, prydet med brillanter
Nuværende katalognummer
42.
Guld: Carrera y Carrera 'Hands' fingerring udført i 18kt./750, prydet med 5 brillanter
Nuværende katalognummer
43.
Guld: Carrera y Carrera 'Hands' fingerring udført i 18kt./750, prydet med 10 brillanter
Nuværende katalognummer
44.
Guld: Carrera y Carrera 'Hands' halskæde udført i 18kt./750, prydet med 15 brillanter
Nuværende katalognummer
45.
Guld: Carrera y Carrera 'Elefant' halskæde udført i 18kt./750, prydet med stor dråbeformet ametyst samt 7 brillanter
Nuværende katalognummer
46.
Guld: Armring udført i 18kt./750 prydet med 3-radet diamantpavéer (bemærk carat)
Nuværende katalognummer
47.
Guld: Willy Junget (1954-1973) armbånd udført i 18kt./750 prydet med adskillige brilantslebne diamanter
...
Læs mere
Jeg forstår