Krone Auktioner ApS
Mine sider
Oplysninger
(Navn, adresse, tele...)
(Bud, købt, solgt)
Fakturaer
Opret konto
Mine favoritter
Hjælp
nr 16 Oprydningsauktion hos Real Retro Randers. Auktionen begynder at lukke søndag d 18/4 kl 20:00. Udlevering d 20-21/4 kl 10-17. DANNEVIRKEVEJ 5 8930 RANDERS.
175
Se kataloget
175
Se kataloget
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Mindst tid tilbage
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
1.
Lille skænk i teak m/udtræksplade. Nøgle medfølger lås virke ikke. Fremstår med brugsspor. Enkelte hakker på kanter. H 76 x B 80 x D 39cm. MOMSFRI.
Hammerslag
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
650 DK
16 00 DK
17 00 DK
Nuværende katalognummer
2.
Reol m/klaplåge i palisander. Fremstår med mindre brugsspor. Eftermonterede ben H 121 x B 87 x D 30cm. MOMSFRI.
Hammerslag
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
450 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
3.
Palisander reol med 2 flyttebare hylder. 3 huller i bagbeklædning. Fremstår m/ ridser og skjolder bl.a på topplade. Eftermonterede ben H 129 x B 100 x D 28cm. MOMSFRI.
Hammerslag
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
450 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
4.
Sybord samt 2 stk indskudsborde i teak. Fremstår m/ mindre brugsspor i form af ridser og pletter. Sybord H 50 x B 63 x D 40 Største Indskudsbord H 44 x B 46 x D 39cm. MOMSFRI.
Hammerslag
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
500 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
Nuværende katalognummer
5.
Kommode i teak m/3 skuffer. Pæn stand mindre brugsspor. Eftermonterede ben H 59 x B 80 x D 44cm. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
750 DK
5 00 DK
6 00 DK
Nuværende katalognummer
6.
Håndbygget lastbil i mahognitræ, foret med flamingo, velegnet som blomsterkumme, god stand med minimale brugsspor, H 43 B 33 L 76cm. MOMSFRI.
Hammerslag
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
32 00 DK
400 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
Nuværende katalognummer
7.
Natbord samt bogkasse i palisander, natbord: pæn stand med brugsspor, H 56xb49xd33 bogkasse Kraftige brugsspor indvendig H 40 B 40 D 24cm. MOMSFRI.
Hammerslag
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
350 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
8.
Blomster opsats i træ med laminat bordplader. Pæn stand med mindre brugsspor, enkelt liste som er gået løs. H 73 x B 37 x L 80cm. MOMSFRI.
Hammerslag
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
1 100 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
Nuværende katalognummer
9.
Retro springbuk med justerbare ben. Ben i massiv fyr. Polstret med ruskind. Pæn brugt stand. Diverse skrammer og ridser. H 95 x L 144 x B 65cm. MOMSFRI.
Hammerslag
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
900 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
Nuværende katalognummer
10.
Ny ompolstret lænestol i massiv bøg. Ukendt arkitekt, polstret i nervøs velour, flot kvalitet med mange fine detaljer, pæn stand med minimale brugsspor på træværk H 87 x B 65 x D 73 x sædehøjde 43cm. MOMSFRI.
Hammerslag
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
500 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
Nuværende katalognummer
11.
Reol med 3 skuffer i teaktræ. Kraftige brugsspor. Skader på sokkel. Diverse ridser og skrab. H 164 x B 89 x D 42cm. MOMSFRI.
Hammerslag
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
350 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
Nuværende katalognummer
12.
Jernreol med ilagte hylder i træ. Jern fremstår med overfladisk rust. Patineret på den helt rigtige måde. Fremstår med brugsspor. H 129 x B 100 x D 45cm. MOMSFRI.
Hammerslag
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
400 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
13.
Div indbo bestående af: 3 skamler + armstol i rattan + sykurv + rullebord + myrestol af Arne Jacobsen i teak. Myrestol fremstår med kraftige brugsspor samt blød ryg. Andre effekter med mindre brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
400 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
Nuværende katalognummer
14.
Div. Indbo bestående af: havebord + stol + kraftigt patineret træspand samt jernopsats. Alle effekterne fremstår med brugsspor i form af rustpletter m.m Mål på havebord H 65 x L 122 x B 64cm. MOMSFRI.
Hammerslag
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
1 300 DK
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
15.
Gammel butiksreol i galvaniseret jern. Fremstår med brugsspor. Mangler lille stykke på nederste hyldeforkant. H 114 x B 65 x D 47cm. MOMSFRI.
Hammerslag
6 00 DK
7 00 DK
300 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
Nuværende katalognummer
16.
Rullevogn i bemalet metal. Løstsiddende understel på hjul. 2 hylder i træ. Fremstår med pletter på træplader samt afskaldinger/rust på metallet. H 78 x B 62 x D 54cm. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
350 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
Nuværende katalognummer
17.
Lille messingbord med løstliggende topplade i glas med sorte detaljer. Kantlister lettere defekt. Diverse brugsspor. H 67 x Ø 82cm. MOMSFRI.
Hammerslag
1 00 DK
2 00 DK
3 00 DK
800 DK
2 00 DK
3 00 DK
4 00 DK
Nuværende katalognummer
18.
Spisebord i lamineret egetræ med understel i bambus. Pæn stand med minimale brugsspor. H 72 x Ø 119cm. MOMSFRI.
Hammerslag
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
200 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
Nuværende katalognummer
19.
Opbevaringsmøbel i sort højglans plast. 1 aflåselig skuffe. Nøgle medfølger. Italiensk design style Neolt Italy. Fremstår med brugsspor, småskrab og ridser. H 56 x L 43 x B 40cm. MOMSFRI.
Hammerslag
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
175 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
20.
Div. Indbo bestående af: kravlegård i træ + tallerkenrække + hyldeknægt + træspand med låg + papirkurv + skrivepult i træ. Alle effekter med brugsspor i form af ridser og skrammer. MOMSFRI.
Hammerslag
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
250 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
21.
5 Stk camping-foldeborde. 3 er af ældre dato. 2 er af nyere dato. Alle bordene har lettere ridser og skrammer. Alle er funktionelle. MOMSFRI.
Hammerslag
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
350 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
32 00 DK
Nuværende katalognummer
22.
Gl autokuffert samt benzintank i metal. Autokuffert fremstår med pletter, småskrab og få ormehuller. Benzintank fremstår med pletrust og ridser/skrammer. Mål på kuffert: H 50 x B 77 x D 36cm. MOMSFRI
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
350 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
23.
Sofabord. Understel i massiv bejset træ. Topplade bemalet med matsort tavlelak. Fremstår med mindre ridser samt skrab. H 56 x L 116 x B 54cm. MOMSFRI.
Hammerslag
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
32 00 DK
300 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
24.
137 Stk lp'er. Blandede titler. Fona anlæg og pladespiller. Stand ukendt. MOMSFRI.
Hammerslag
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
650 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
25.
3 Opsatser af henholdsvis træ og marmor. Opsatsene har små brugsspor i form af ridser og skrammer. Guld og marmor: H 119. Guld og sort: H 100. Brun: H 56cm. MOMSFRI.
Hammerslag
15 00 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
300 DK
23 00 DK
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
Nuværende katalognummer
26.
Københavnerskab med glasslåger og krydderihylde i plast. Skuffer til krydderihylde er i plast. Krydderi hylde med mindre brugsspor. Københavnerskab fremstår med huller i træ, misfavning i maling samt ridser og afskalninger i maling. Mål på københavnerskab: H 64 x B 80 x D 32cm. MOMSFRI.
Hammerslag
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
800 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
Nuværende katalognummer
27.
Div indbo bestående af: 2 bumbas/rattan stole med høj ryg + lille skuffe møbel i bambus samt lille skammel i bambus. Fin stand med minimale brugsspor. MOMSFRI.
Nuværende katalognummer
28.
Div indbo bestående af: gammelt fuglebur + metal kurv + metal fad + div handelsvarer. Tingene fremstår i patineret stand, alle varer med overfaldisk rust samt afskalninger i maling. MOMSFRI.
Hammerslag
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
80 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
29.
Retro sofabord med sort topplade. Stel i massivt bejdset træ, diverse brugsspor, lille skade på kant liste H 60 x L 100 x B 70cm. MOMSFRI.
Hammerslag
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
400 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
Nuværende katalognummer
30.
Sofabord i massivt bejdset træ med materet glasplade, brugsspor hist pist, små bumb/skrab på bordkanten H 59 x L 104 x B 55cm. MOMSFRI.
Hammerslag
23 00 DK
24 00 DK
400 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
31.
Gl hængeskab med klaplåger. Kraftige brugsspor H 89 x B 86 x D 36cm. MOMSFRI.
Hammerslag
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
31 00 DK
300 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
Nuværende katalognummer
32.
Vitrineskab i glass samt udstillings opsats i spejlglas, 1 hylde mangler i vitrineskab, pæn stand med få brugsspor. Mål på vitrineskab: H 164 x B 43 x D 37cm. MOMSFRI.
Hammerslag
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
200 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
33.
20 Stk Gl træ kasser. bl.a øl og sodavand's kasser, blandet stand med div patina. MOMSFRI.
Hammerslag
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
750 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
13 00 DK
Nuværende katalognummer
34.
35 Stk Gl militær kasser primært ammunitions kasser i metal, alle med delvis overflade rust, samt små bugler. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
900 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
35.
Parti m/div zink/galvaniserede effekter. 4 zink baljer, 2 malke spande, 1 petroleums dunk, 2 henkogere, 1 koksspand. Stand: 1 zink balje med kraftig patina, 2 henkogere med kraftig rust, resten i patineret stand. MOMSFRI.
Hammerslag
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
500 DK
5 00 DK
6 00 DK
Nuværende katalognummer
36.
Parti m/div zink/galvaniserede effekter. 4 zink baljer, 1 mælke junge, 1 henkoger, 3 diverse, Stand: god men patineret, overfladisk rust /tæring. MOMSFRI.
Hammerslag
19 00 DK
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
650 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
Nuværende katalognummer
37.
11 Stk Gl træ kasser. bl.a øl og sodavand's kasser, blandet stand med div patina. MOMSFRI.
Hammerslag
20 00 DK
21 00 DK
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
900 DK
16 00 DK
17 00 DK
18 00 DK
Nuværende katalognummer
39.
Div indbo bestående af: 2 borde + 1 puf + 1 gl vejskilt + 1 magasin holder + 1 plante opsats + 1 træ kiste. Stand: diverse brugsspor på alle effekter. MOMSFRI.
Hammerslag
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
200 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
Nuværende katalognummer
40.
10 Stk gulvtæpper. Tæpperne fremstår i rimelig brugt stand, trænger til at blive banket. Mål L 260 x B 180 - 140 x 200 - 80 x 59 - 90 x 138 - 140 x 90 - 174 x 92 - 139 x 80 - 185 x 76 - 200 x 140 - 147 x 147cm. MOMSFRI.
Hammerslag
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
30 00 DK
1 100 DK
12 00 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
Nuværende katalognummer
41.
Div indbo bestående af: 2 gamle skamler i træ, 2 gamle kufferter, 1 hylde med 3 skuffer. Stand: skamler med skrammer og afskalninger i maling, kufferter med skrab og ridser, hylde med skuffer i pæn brugt stand. MOMSFRI.
Hammerslag
27 00 DK
28 00 DK
29 00 DK
350 DK
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
Nuværende katalognummer
42.
Div indbo. Alle effekterne har kraftig patina. MOMSFRI.
Hammerslag
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
12 00 DK
600 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
Nuværende katalognummer
38.
Div indbo bestående af: 2 skamler med blomsret polstre + sort elefant fod + magasin holder + gl bamse + 3 små borde. Stand: gl bamse kraftigt patineret med huller og slid, resten med diverse brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
24 00 DK
25 00 DK
500 DK
17 00 DK
18 00 DK
19 00 DK
20 00 DK
Nuværende katalognummer
43.
Div indbo blandende handelsvarer, alt på billederne medfølger på nær de grå opbevarings kasser. Effekterne har blandede brugsspor, glas og keramik kan have skår. MOMSFRI.
Hammerslag
24 00 DK
25 00 DK
26 00 DK
450 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
16 00 DK
Nuværende katalognummer
44.
Div ældre billede rammer, fleste i messing, enkelte med mangler. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. Cirka 58 stk alle rammerne har forskellige brugsspor. MOMSFRI.
Hammerslag
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
7 00 DK
300 DK
7 00 DK
8 00 DK
Nuværende katalognummer
45.
Div Gl indbo. Bl.a 2 vaskebrætter og madam blå, brugsspor i varierende grad på alle effekterne, grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
Hammerslag
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
225 DK
24 00 DK
25 00 DK
Nuværende katalognummer
46.
Div indbo, bl.a antikke effekter, brugsspor i varierende grad på alle effekterne. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
Hammerslag
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
70 DK
13 00 DK
14 00 DK
15 00 DK
Nuværende katalognummer
47.
Div indbo i messing/messing look, nogle effekter i sølvplet. Brugsspor i varierende grad på alle effekterne. Grå opbevarings kasser medfølger ikke. MOMSFRI.
Hammerslag
22 00 DK
23 00 DK
24 00 DK
175 DK
3 00 DK
4 00 DK
5 00 DK
6 00 DK
Nuværende katalognummer
49.
Div gammelt elektronik, bl.a 2 gamle film fremvisere, effekterne har brugsspor i varierende grad, mangler kan forekomme, der gives ingen garanti for funktionaliteten. Grå opbevarings kasse medfølger ikke. MOMSFRI.
Hammerslag
25 00 DK
26 00 DK
27 00 DK
28 00 DK
300 DK
6 00 DK
7 00 DK
8 00 DK
9 00 DK
10 00 DK
11 00 DK
Læs mere
Jeg forstår