Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Frimærkeauktion den 28. februar 2021
DANMARK
18
KLASSISKE KVADRATER
431
Samtliga utrop
405
DANMARK
18
KLASSISKE KVADRATER
11
KRONE-SCEPTER-SVÆRD
23
TOFARVEDE
12
VÅBENTYPE
67
BOGTRYK
PORTOMÆRKER
GEBYRMÆRKER
FRIMÆRKEHÆFTER
HELSAGER
25
POSTHISTORIE
86
STEMPLER
ESSAYS/PRØVETRYK/NYTRYK
139
POSTKORT
DANSK VESTINDIEN
POSTFRIMÆRKER
POSTKORT
DIVERSE
SLESVIG-HOLSTEN
POSTHISTORIE
GRØNLAND
POSTFRIMÆRKER
FÆRØERNE
PROVISORISKE UDGAVER
SLESVIG PLEBISCIT
POSTFRIMÆRKER
FINLAND
POSTKORT
ISLAND
STEMPLER
DIVERSE
NORGE
POSTKORT
SVERIGE
POSTHISTORIE
POSTKORT
OVERSØ
ASIEN
Katalognummer
Kortaste tid kvar
1.
2.
3.00 DKK
4.00 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
600 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
7.00 DKK
8.00 DKK
3.
AFA 1Ia: 1852. FIRE R.B.S. Thiele I, Plade I, Position 65. Pragtbrev med fuldt indhold sendt fra KIØBENHAVN KB 10.7.1852 (kompasstempel) til Randers. Annulleret med stumt stempel. Signeret MØLLER BPP.
27.00 DKK
28.00 DKK
250 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
4.
5.
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
31.00 DKK
300 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
6.
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
600 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
7.
13.00 DKK
14.00 DKK
100 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
26.00 DKK
27.00 DKK
8.
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
100 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
11.00 DKK
9.
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
25.00 DKK
100 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
10.
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
100 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
11.
AFA 7: 1858. 4 Skilling, brun. Brev sendt fra STUBBEKJØBING 12.2. (ANT VI Posthorn) til Køge. Annulleret med nummerstempel 69. Ankomststemplet KJØGE 14.2.1862.
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
150 DKK
19.00 DKK
20.00 DKK
21.00 DKK
22.00 DKK
23.00 DKK
24.00 DKK
12.
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
900 DKK
27.00 DKK
28.00 DKK
29.00 DKK
30.00 DKK
13.
AFA 7: 1858. 4 Skilling, brun. Pragtbrev sendt fra ESROM (stjernestempel) via HELSINGØR 25.9.1861 til Hillerød. Ankomststemplet FREDERIKSBORG 25.9. (ANT VI Posthorn).
14.
AFA 7: 1858. 4 Skilling, brun. Brev med fuldt indhold sendt fra KDOPA HAMBURG 23.9.(1861) til København. Annulleret med nummerstempel 2. Ankomststemplet KIØBENHAVN 24.9. ►
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
100 DKK
3.00 DKK
4.00 DKK
15.
AFA 7: 1858. 4 Skilling, brun. Brev med fuldt indhold sendt fra København til Nakskov. Annulleret med kombineret nummerstempel 182: SJÆLL.POST.SPED.BUREAU 20.10.1860. Ankomststemplet NAKSKOV 21.10.1860.
7.00 DKK
8.00 DKK
9.00 DKK
10.00 DKK
125 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
16.
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
100 DKK
5.00 DKK
6.00 DKK
17.
AFA 9: 1863. 4 Skilling, brun, stukken kant. Brev sendt fra LYNGBYE 23.3. (ANT VI Posthorn) til Køge. Annulleret med nummerstempel 39. Ankomststemplet KJØGE 24.3.1864.
11.00 DKK
12.00 DKK
13.00 DKK
14.00 DKK
100 DKK
14.00 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK
18.
AFA 9: 1863. 4 Skilling, brun, stukken kant. Brev sendt fra KIØBENHAVN 21.8.(1863) til Haderslev. Annulleret med nummerstempel 1. Ankomststemplet HADERSLEV 22.8.1863 i rød farve.
17.00 DKK
18.00 DKK
19.00 DKK
125 DKK
15.00 DKK
16.00 DKK
17.00 DKK
18.00 DKK