2013-08-04 Stadsauktion
225
1224
Samtliga utrop
27
90
22
245
106
46
56
115
74
225
17
20
Partier
126
47
Katalognummer
...
Katalognummer
Katalognummer
84.
Spegellampett, Karl-Johan, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
850 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
124.
Kryddhylla, allmoge, daterad 1886
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 100 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
220.
Blombord, 1950/60-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
350 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
244.
Vägghörnskåp, allmoge, daterat 1802
19 00 SEK
20 00 SEK
650 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
246.
Golvur, allmoge, 1800-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
850 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
247.
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
2 300 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
258.
Blombord med hylla, 1950/60-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
300.
Byrå med tre lådor, gustaviansk-stil, 1900-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
600 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
301.
Serveringsbord, Engelsk-stil, 1900-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 300 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
302.
Byrå med två lådor, rokoko-stil, 1800-talets slut
23 00 SEK
24 00 SEK
450 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
303.
Utgår
304.
Matbord, Bruno Mathsson, International, Värnamo
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
4 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
305.
Matsalsgrupp 11 delar, nyrenässans, omkring år 1900
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
2 600 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
306.
Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk-stil
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
1 800 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
308.
Matsalsgrupp 5 delar, Carl Malmsten för Bodafors
19 00 SEK
20 00 SEK
2 800 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
309.
Bokskåp, Nyrenässans, omkring år 1900
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
4 600 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
310.
Sideboard, 1950/60-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
750 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
311.
Utdragssoffa, allmoge, 1800-talets andra hälft
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
2 200 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
312.
Skänk, Nyrenässans, omkring år 1900
20 00 SEK
21 00 SEK
1 600 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
313.
Slagbord, allmoge, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 600 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
314.
Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
3 000 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
315.
Sideboard, Gustaviansk-stil, 1900-talets andra hälft
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
316.
Matsalsgrupp 7 delar, gustaviansk-stil, 1900-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
900 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
317.
Sideboard i teak, 1950/60-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
750 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
319.
Stolar 4st, gustaviansk-stil, 1900-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
1 200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
320.
Byrå med tre lådor, rokoko-stil, 1900-tal
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
1 300 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
321.
Bord, nyrokoko, 1800-talets slut
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
322.
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 200 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
323.
Spelbord, nyrokoko, 1800-talets slut
13 00 SEK
14 00 SEK
550 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
324.
Matsalsgrupp 7 delar, Engelsk-stil, 1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
326.
Skänk, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
2 000 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
327.
Chiffonje, Nyrenässans, 1800-talets slut
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
3 200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
328.
Karmstolar 1 par, Rokoko-stil, omkring år 1900
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1 900 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
329.
Stolar 4st, Rokoko-stil, omkring år 1900
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
550 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
330.
Bord, Rokoko-stil, omkring år 1900
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
331.
Byrå med 6 lådor, 1800-talets slut
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
950 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
332.
Brännvinsskåp, allmoge, Dalarna, 1800-talets första hälft
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 800 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
333.
Klädskåp, Jugend, 1900-talets första hälft
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 200 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
334.
Klädskåp, 18/1900-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
2 400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
335.
Vitrinskåp, gustaviansk-stil, 1900-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
2 100 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
336.
Salongssoffa, Nyrokoko-stil, 1900-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
550 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
337.
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 400 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
338.
Salskåp, gustaviansk-stil, 1900-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
339.
Väggskåp med 7st lådor, 1800-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
4 200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
340.
Sideboard, 1950/60-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
200 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
341.
Byrå, Rokoko-stil, 1900-talets första hälft
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 700 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
342.
Byrå, Gustaviansk-stil, 1900-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
950 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
343.
Salongsstolar 1 par, 1800-talets andra hälft
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
...