Mine favoritter
Hjælp
2014-01-12 Stadsauktion
185
1232
Se kataloget
20
69
12
247
90
37
33
164
9
89
185
23
36
Partier
126
82
Luk
Hjælp
Luk
Mine favoritter
Favorit gemt
Luk
Mine favoritter
Luk
Log ind
Luk
Siden er ikke aktiv!
senest aktiv
Kun Vurdering
Fritekst
Fritekst
Præcis matchning
Katalognummer
Varenr
Katalognummer
Katalognummer
Populærest
Højeste bud
Laveste bud
Færrest bud
Hammerslag
Højeste hammerslag
Mindste hammerslag
Nuværende katalognummer
38.
Spegel, empir-stil, 1800-tal
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
550 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
216.
Stringhylla, 1950/60-tal
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
600 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
217.
Stringhylla, 1950/60-tal
Hammerslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
550 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
261.
Soffbord, Bröderna Miller AB Bankeryd, 1950/60-tal
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 100 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
280.
Spegel, Glasmäster, Markaryd
Hammerslag
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Nuværende katalognummer
289.
Spegel, Karl-Johan, 1800-talets första hälft
Hammerslag
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
600 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
300.
Byrå, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1 200 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Nuværende katalognummer
301.
Byrå, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 500 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
302.
Karmstol, Gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
2 000 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Nuværende katalognummer
303.
Vitrinskåp, gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
900 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
304.
Vägghörnskåp, barock, 1700-tal
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 700 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
305.
Bord med två fällskivor, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
600 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Nuværende katalognummer
306.
Bänkskåp, allmoge, 1700-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 000 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
307.
Karmstolar ett par, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 000 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
Nuværende katalognummer
308.
Stolar 4st, gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
4 00 SEK
5 00 SEK
1 700 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Nuværende katalognummer
309.
Matsalsgrupp 5 delar, gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
2 100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
310.
Chiffonjé, sengustaviansk-stil, omkring år 1900
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Nuværende katalognummer
311.
Skåp med vitrinöverdel, jugend, 1900-talets första hälft
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 600 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Nuværende katalognummer
312.
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 17/1800-tal
Nuværende katalognummer
313.
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat år 1800
Hammerslag
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 900 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
314.
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1813
Nuværende katalognummer
315.
Utdragssoffa, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
4 400 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Nuværende katalognummer
316.
Skänk, omkring år 1900
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 900 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Nuværende katalognummer
317.
Skänk med tråg, Gustaviansk allmoge, 1800-tal
Hammerslag
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 200 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
318.
Stolar 4st, allmoge, 18/1900-tal
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
1 400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
319.
Slagbord, 1960/70-tal
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Nuværende katalognummer
320.
Sideboard, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
8 200 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Nuværende katalognummer
321.
Vitrinskåp, Louis seize-stil, 1900-tal
Hammerslag
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 600 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
322.
Bockbord, allmoge, 1800-talets andra hälft
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1 300 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Nuværende katalognummer
323.
Sminkbord, 1950/60-tal
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
800 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
324.
Matsalgrupp, chippendalestil, 1900-talets första hälft
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
2 000 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Nuværende katalognummer
325.
Stolar 7st, allmoge, 18/1900-tal
Hammerslag
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1 500 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
326.
Bord, nyrenässans, omkring år 1900
Hammerslag
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
400 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Nuværende katalognummer
327.
Salongsbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 300 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
Nuværende katalognummer
328.
Monterbord, gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
2 100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Nuværende katalognummer
329.
Stolar ett par, Gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Hammerslag
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
550 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Nuværende katalognummer
330.
Spegelbyrå, nyrokoko, 1800-talets slut
Hammerslag
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
800 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
331.
Matgrupp 5 delar, Gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
600 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Nuværende katalognummer
332.
Chiffonje, 1800-talets slut
Hammerslag
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
400 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
Nuværende katalognummer
333.
Byrå med tre lådor, gustaviansk-stil, 1900-tal
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
550 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
334.
Skänk, 1800-talets slut
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
1 600 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
Nuværende katalognummer
335.
Väggskåp, allmoge, daterat 1800
Hammerslag
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
950 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Nuværende katalognummer
336.
Karmstolar ett par, rokoko-stil, 1900-talets första hälft
Hammerslag
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
650 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Nuværende katalognummer
337.
Bokhylla, 1950/60-tal
Hammerslag
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
338.
Bord med en låda, allmoge, 1800-tal
Hammerslag
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
850 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Nuværende katalognummer
339.
Resekoffert, 1900-talets första hälft
Hammerslag
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 100 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Nuværende katalognummer
340.
Imperialsäng, 1800-talets slut
Hammerslag
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
650 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Nuværende katalognummer
341.
Imperialsäng, 1800-tal
Hammerslag
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 200 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Læs mere
Jeg forstår