2014-06-01 Stadsauktion
9
898
Samtliga utrop
17
39
17
257
Fiskeredskap
55
55
20
75
61
164
9
27
Partier
67
24
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
74.
Träskuren skulptur, Kina, 18/1900-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
750 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
147.
Vas, Kina, 18/1900-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
225 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
286.
Träsnitt 3st, Japan, 1800-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
475 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
832.
Ljusstakar ett par, Kina, Kanton, 18/1900-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 500 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
847.
Skålar 3st, Kina
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
250 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
950.
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
100 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
963.
Vas samt bordslampa, Kina, 18/1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
100 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1012.
Orientaliskt 7 delar
25 00 SEK
26 00 SEK
100 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1088.
Vaser och bojaner, 8 delar, Kina
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
100 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK