2016-01-10 Månadsauktion
281
2014
Samtliga utrop
29
161
18
365
172
178
60
191
24
178
281
22
212
22
85
10
Katalognummer
...
Katalognummer
Katalognummer
10.
Spegel, Louis XV-typ, 17/1800-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
3 400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
59.
Spegel, Gustaviansk, 1700-talets slut
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
3 800 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
63.
Spegel, 17/1800-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
3 400 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
400.
Clubfåtöljer ett par, 1920/30-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
6 400 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
401.
Bord med en låda, Barock, 1700-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
7 800 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
407.
Lampbord med hylla, Louis XVI-stil, omkring år 1900
24 00 SEK
25 00 SEK
500 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
408.
Fåtölj, "Ingrid", Bruno Mathsson för Dux
20 00 SEK
21 00 SEK
1 500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
409.
Soffa, "Moment", Niels Gammelgard för Ikea, 1980-tal
410.
Stolar 4st, 1900-talets andra hälft
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
2 500 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
411.
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
2 500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
412.
Bokhylla, Börge Mogensen för Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
413.
Matbord, 1900-talets andra hälft
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
2 200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
414.
Skåp, jugend, 1910/20-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
415.
Skänk, Gustaviansk, 1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
4 400 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
416.
Tebord, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
3 200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
417.
Bänk, "Parkbänk N:R 2", Folke Bensow för Näfveqvarn
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
5 700 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
419.
Byrå med sex lådor, 1800-talets slut
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
4 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
420.
Soffa, Boulle-arbete, troligen Frankrike, 1800-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
421.
Fåtöljer ett par, 1800-talets slut
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
950 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
422.
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
850 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
423.
Nattduksbord ett par med huvudgavel, Gustaviansk-stil, 19/2000-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
3 600 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
424.
Klädskåp, jugend, 1910/20-tal
425.
Fåtölj, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
2 200 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
426.
Nattduksbord, George III, England, omkring år 1800
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
700 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
427.
Stolar 4st, "Fanett", Ilmari Tapiowaara för Edsbyverken
1 00 SEK
2 00 SEK
2 000 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
428.
Bord med en låda, 1800-tal
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
850 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
429.
Långbänk, allmoge, 1800-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
1 700 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
430.
Golvstringhylla, 1950/60-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 800 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
431.
Väggskåp, allmoge, daterat 1830
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
2 000 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
432.
Stolar 3st, "Sjuan", Fritz Hansen, 1970
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 700 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
433.
Baljfåtölj, Gustaviansk-stil, 1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
3 800 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
434.
Matbord, Alvar Aalto för Artek, 1900-talets andra hälft
5 00 SEK
6 00 SEK
450 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
435.
Möblemang 15 delar, Gustaviansk-stil, 1900-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
5 000 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
437.
Stolar 4st, allmoge barock, 17/1800-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 900 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
438.
Långbänk, allmoge, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
1 100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
439.
Golvhörnskåp, allmoge, 17/1800-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
2 700 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
440.
Byrå med tre lådor, Gustaviansk-stil, 1900-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 800 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
441.
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
442.
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1 800 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
443.
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1 000 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
444.
Soffa, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
2 300 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
445.
Sminkmöbel, Karl Johan, 1800-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
650 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
446.
Sminkmöbel, 1950/60-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
2 500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
447.
Sekretär, Gustaviansk-stil, 1900-talets första hälft
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
550 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
448.
Byrå med tre lådor, rokoko-stil, 1900-tal
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1 600 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
449.
Bord, allmoge rokoko, 17/1800-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 700 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
450.
Snedklaff, Gustaviansk allmoge, 1800-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
451.
Byrå med fyra lådor, 18/1900-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
900 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
...