My Favorites
Help
Catalogs
2016-04-24 Månadsauktion
74
1963
All lots
74
116
21
395
165
114
74
179
12
190
239
19
211
14
126
Close
Help
Close
My Favorites
Favorite saved!
Close
My Favorites
Close
Login
Close
The page is disabled!
Please move the mouse or click on the screen to activate it again!
Last active
Only Repurched
Freetext
Freetext
Exact Match
Catalogue Number
Sale No
Catalogue Number
Catalogue Number
Most popular
Bid
Highest bid
Lowest bid
Most bids
Least bids
Hammer price
Highest hammer
Lowest hammer
Lot No.
6.
Nötknäppare, allmoge, 1800-talets första hälft
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
10 000 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
12.
Bonadsmålning, Anders Pålsson, Södra Sverige, daterad 1809
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
14 500 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
13.
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
11 000 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
15.
Unsold
Lot No.
30.
Träskuren häst, möjligen tillverkad av Jones Anna, Dalafloda, 1800-tal
Hammer price
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
4 800 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
51.
Lokor ett par, omkring 1700-talets mitt
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
14 500 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Lot No.
55.
Nålhus med kniv och slida, 17/1800-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
7 800 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
66.
Nålhus, allmoge, daterat 1853
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 700 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Lot No.
88.
Stånka, allmoge, Dalarna, daterad 1860
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
2 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
198.
Svarvskål, allmoge, 17/1800-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
550 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
250.
Knotskål, allmoge, 17/1800-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
500 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
261.
Skålar 2st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
263.
Skedholk, allmoge, daterad 1842
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
800 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
Lot No.
271.
Svarvskål på fot, allmoge, 1800-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1 100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
Lot No.
303.
Kryddbesman 3st, 17/1800-tal
Hammer price
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 400 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
Lot No.
328.
Färdskrin, allmoge, 1700-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
Lot No.
342.
Knotskål, allmoge, daterad 1749
Hammer price
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
2 000 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
Lot No.
392.
Skål, allmoge, daterad 1874
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
397.
Skål, allmoge, daterad 1861
Hammer price
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
600 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
398.
Ostform, allmoge, daterad 1694
Hammer price
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
850 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
Lot No.
462.
Ränna, allmoge, 1800-tal
Hammer price
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
Lot No.
581.
Pall, allmoge, 1800-tal
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
300 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
698.
Stop, 1800-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
800 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
699.
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
900 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
702.
Stånka, allmoge, 1800-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
Lot No.
704.
Låda med skjutlock, allmoge, 1800-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
250 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
847.
Ostformar 3st, allmoge, 17/1800-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
400 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
862.
Parti dagsverksstickor, 18/1900-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
650 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
Lot No.
874.
Mortel med stöt, 1800-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
450 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
890.
Laggad tunna med tapp, allmoge, 1800-tal
Hammer price
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
Lot No.
898.
Hammer price
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
150 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
Lot No.
900.
Svepask, allmoge, daterad 1803
Hammer price
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
650 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
Lot No.
904.
Fiskredskap, allmoge, 1800-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
150 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
Lot No.
918.
Knotskål, allmoge, daterad 1764
Hammer price
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
700 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
Lot No.
955.
Låda med skjutlock, 1800-tal
Hammer price
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
960.
Hylla, allmoge, 1800-tal
Hammer price
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
Lot No.
964.
Väskspänne, allmoge, 1800-tal
Hammer price
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
900 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
Lot No.
1057.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Hammer price
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
1058.
Laggad butt, allmoge, 1800-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
350 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
1059.
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Hammer price
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
350 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
Lot No.
1114.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Hammer price
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
150 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
Lot No.
1115.
Skäktknivar 3st, allmoge, 1800-tal
Hammer price
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
100 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
Lot No.
1122.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Hammer price
16 00 SEK
17 00 SEK
150 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
Lot No.
1140.
Fiskepuls, 18/1900-tal
Hammer price
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
250 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
Lot No.
1192.
Skrin med lock, allmoge, 1800-tal
Hammer price
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
450 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
Lot No.
1196.
Skrin med lock, allmoge, 17/1800-tal
Hammer price
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
500 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
Lot No.
1202.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
Hammer price
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
200 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
Lot No.
1204.
Träskuren och bemålad båt, 18/1900-tal
Hammer price
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
500 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
Read more
I understand