2016-10-23 Månadsauktion
10
1905
Samtliga utrop
55
192
18
446
114
120
70
200
66
48
269
11
198
10
80
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
5.
Ljusstakar ett par, tenn, Gustavianska, 1784
10 00 SEK
11 00 SEK
6 800 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
377.
Fat i tenn, 1707
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
700 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
982.
Tumlare i tenn, 1800-talets första hälft
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
1 100 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1045.
Ljusstakar ett par, Empire-stil, Gränna, 1972
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
400 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1085.
Stop i tenn, 1845
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1113.
Stop i tenn 2st, 17/1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
550 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1580.
Skålfat i tenn, 1700-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
450 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1612.
Stop i tenn, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
300 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1867.
Virkade enkelöverkast 2st
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
200 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
2088.
Bläckställ, WMF, Tyskland, 1900-talets början
3 00 SEK
4 00 SEK
150 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK