2017-01-08 Månadsauktion
23
1249
Samtliga utrop
23
96
64
283
118
85
53
Kläder, väskor & Accessoarer
126
23
134
141
81
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
18.
Väggfält 3st, allmoge, omkring 1800-talets mitt
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
3 600 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
22.
Pulpetskrin, allmoge, Hälsingland, daterat 1798
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
2 800 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
46.
Lådfack, allmoge, daterat 1860
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
35 000 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
51.
Tavlett, allmoge, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
2 900 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
125.
Skrin, Barock, 1700-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1 500 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
127.
Knotskål, allmoge, daterad 1882
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
900 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
162.
Knotskål, allmoge, 1800-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
600 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
182.
Väggpanel 6 delar, allmoge, 1800-talets första hälft
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
15 000 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
306.
Skopa, allmoge, 1800-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
1 200 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
366.
Knotskål, allmoge, daterad 1826
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
489.
Vagga, 1700-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
400 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
858.
Svepaskar 2st, allmoge, 1800-tal
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1074.
Träfat, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
650 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1294.
Laggade kärl 2st, allmoge, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
400 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
1355.
Bakbordsskiva, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
400 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1391.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
200 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1518.
Allmoge 4 delar, 1800-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
350 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1638.
Pipstånka, allmoge-stil, 1900-talets andra hälft
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
1729.
Bakbordsskiva, 18/1900-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1912.
Parti allmogeföremål m.m.
19 00 SEK
20 00 SEK
400 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
1999.
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
2031.
Parti allmogeföremål
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
250 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
2035.
Allmoge 3 delar, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
150 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK