2017-01-29 Månadsauktion
15
1368
Samtliga utrop
63
97
17
285
115
123
42
91
12
47
179
15
183
13
73
11
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
80.
Koro, Japan, Meiji, 1800-talets andra hälft
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
8 500 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
210.
Golvvas, Kina, 1900-talets första hälft
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
600 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
302.
Tallrikar 2st, Kina, 1700-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
355.
Praktfat, Japan, Meiji, 18/1900-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
2 100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
616.
Dekorationsfat, Japan, Meiji, 1800-talets andra hälft
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
617.
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
780.
Skål i porslin, Kina, 1900-tal
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 200 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
816.
Träsnitt, Japan, 1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
856.
Skulptur, jade-liknande sten, sannolikt modern tillverkning
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 400 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
878.
Akvarell, Kina, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
4 200 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1182.
Akvarell, Kina, 1900-tal eller äldre
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
750 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1479.
Träskulptur, Hongkong, 1900-tal
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
100 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1693.
Akvareller 4st samt broderad tavla, Asien, 1900-talets andra hälft
1721.
Skulptur, orientalisk, 1900-tal
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
550 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1914.
Parti 5 delar, Japan, bl.a. 1800-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
150 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK