2017-07-30 Månadsauktion
32
2035
Samtliga utrop
32
195
14
472
172
120
75
195
36
282
21
272
19
118
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
53.
Svepask, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-talets första hälft
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
4 000 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
91.
Skrin, allmoge, daterat 1832
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
900 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
289.
Knotskål, allmoge, bär datering 1859
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
450 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
320.
Svepask, allmoge, 1800-tal
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
1 000 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
612.
Skrin, allmoge, 1800-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
300 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
682.
Skrin, allmoge, daterat 1844
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
806.
Ostform, allmoge, daterad 1850
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
350 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
846.
Knotskålar 2st, 1900-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
200 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
869.
Skrivpulpet, allmoge, 1800-tal
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
450 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
879.
Svepask, allmoge, daterad 1877
26 00 SEK
27 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
900.
Stor rotkorg, allmoge, 1800-tal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
500 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
914.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
350 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
935.
Ostform, allmoge, 1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
957.
Skrin, allmoge, daterat 1853
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1004.
Stort tråg, 1800-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1072.
Pallar 2st, 18/1900-tal
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
250 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1169.
Panel, allmoge, 17/1800-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
500 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
1243.
Fiollåda, allmoge, 1800-tal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1274.
Tråg, allmoge, daterat 1894
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
350 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1489.
Korg med hänkel och lock, 18/1900-tal
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
200 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1497.
Svepask, allmoge, 1800-tal
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
400 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
1553.
Allmoge 2 delar, 1800-tal
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
150 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1560.
Nystpinnar 2st, allmoge, 17/1800-tal
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
650 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1562.
Laggad butt samt tråg, 1800-tal
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
1608.
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
250 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1714.
Tråg, allmoge, 1800-tal
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
200 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
1729.
Parti allmogeföremål
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
400 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
1863.
Panel till golvur, allmoge, 1800-tal
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
550 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1864.
Allmoge 5 delar, 1800-tal
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1921.
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1953.
Låda med skjutlock, allmoge, 1800-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
2074.
Stånkor 2st, allmoge, 1800-tal
18 00 SEK
19 00 SEK
1 000 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK