Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Realtidsauktion med start 15 juni 18:00
Samtliga utrop
17
Konst
230
Samtliga utrop
230
Samtliga utrop
79
Möbler
28
35
Keramik och Porslin
10
Mattor och Textilier
17
Konst
Ur och Klockor
Guld, Silver samt metaller
43
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
40.
Olja på duk
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
100 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
41.
Olja på duk
42.
Tryck 1800-tal
43.
Akvarell, Kina 1900-tal
44.
Olja på duk, Norsk fjordmotiv 1900-tal
45.
Mapp innehållande 5 litografiska blad av olika konstnärer
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
150 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
47.
Oljetryck 1900-tal
93.
Olja på duk Inga-Lill Odhelius
94.
Olja på duk, Lars Falk
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
350 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
158.
Tryck med marinmotiv
171.
Tryck, Lars Sjöström
172.
Akvarell, Erland Brand
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
173.
Färglitografi, Iris Lövin Lindholm
174.
Lito, Jan Falkman
203.
Oljemålning, Parismotiv
216.
Glasmålning
223.
Olja på duk Alfred Eriksson