Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Realtidsauktion 21 september 19.00
Samtliga utrop
45
Konst
338
Samtliga utrop
338
Samtliga utrop
88
Möbler
34
22
29
Keramik och Porslin
Mattor och Textilier
45
Konst
9
Ur och Klockor
34
Guld, Silver samt metaller
54
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
15
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
52.
Litografi, Martin Bradley
13 00 SEK
14 00 SEK
250 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
53.
Färglitografi, Nils Erik Johansson
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
54.
Olja på duk, Claes Caspersson
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
75 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
55.
Tryck, Gunilla Mann
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
150 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
56.
Tryck, Lars Norrman
5 00 SEK
6 00 SEK
50 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
57.
Bronsrelief, Astri Bergman-Taube
58.
Affischer, 2 st
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
169.
Olja på duk, okänd konstnär
170.
Olja på duk, okänd konstnär
171.
Olja på pannå, okänd konstnär
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
172.
Tryck, Robert Högfeldt
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
100 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
173.
Tuschteckning, Albert Engström
219.
Akvareller, okänd konstnär
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
50 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
230.
Blandteknik, Severin Nilsson
307.
Mapp med reproducerade teckningar Stig Allan Agroth
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
50 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
309.
Akvarell, Martin Poser
310.
Litografisk tryck, Axel Erdmann
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
50 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
311.
Träsnitt, Albrecht Dürer
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
200 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
312.
Olja på duk
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
50 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
313.
Olja på duk, S Nilsson
314.
Blandteknik, Knut Lindström
315.
Olja på pannå, okänd konstnär
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
150 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
316.
Lito, Allan Andersson
317.
Olja på duk
318.
Olja på pannå, Napoleon Frank
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
50 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
319.
Akvarell signerad M. Siberg
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
50 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
320.
Träsnitt Thelma Fischer
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
50 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
321.
Multiblad, Ingalill Odhelius
322.
Litografisk tryck, Gunnar Didoff
323.
Akvarell, Jane Gumpert Ullman
324.
Olja på duk, Kerstin Flyckt
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
75 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
325.
Olja på duk, L. Sund
326.
Tryck, Göteborgsmotiv.
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
150 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
327.
Olja på duk, Olof Aren
328.
Gammal tryck
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
50 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
329.
Tryck, Afrikanska kvinnor
330.
Affisch med Svenska regenter
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
50 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
331.
Olja på duk, okänd konstnär
332.
Olja på duk, Reuterwall?
333.
Olja på duk, Bridgman
334.
Akvarell, E Souster
335.
Olja på duk, Erik Lundgren?
336.
Olja på pannå, möjligen Ragnar Sandberg
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
700 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
337.
Olja på duk
338.
Litografi, Paul Mansouroff
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
50 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK