Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Realtidsauktion 02 november 19.00
Samtliga utrop
71
Konst
400
Samtliga utrop
399
Samtliga utrop
106
Möbler
54
17
39
Keramik och Porslin
10
Mattor och Textilier
71
Konst
23
Ur och Klockor
26
Guld, Silver samt metaller
28
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
10
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
12.
Olja på duk, Lillemor Hansson
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
57.
Olja på pannå, okänd konstnär
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
125 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
74.
Litografi okänd konstnär
76.
Olja på duk, Kurt Kaj Jensen
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
200 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
79.
Gipsrelief
81.
Akryl, Bertil Dahl
82.
Akryl, Bertil Dahl
83.
Akryl, Bertil Dahl
116.
Tryck, M/S Kungsholm
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
117.
Olja på duk, okänd konstnär
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
350 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
118.
Litografi, Poul Ströyer
119.
Litografi, Poul Ströyer
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
750 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
137.
Gammal tryck
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
50 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
216.
Olja på duk, okänd konstnär
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
125 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
234.
Olja/akryl efter Roy Lichtenstein
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
800 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
288.
Halvmodell, metall, Urban Ström
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
343.
Parti tavlor
345.
Olja på pannå, okänd konstnär
346.
Olja på duk, okänd konstnär
347.
Olja på duk, Enrico Gabelli
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
50 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
348.
Olja på duk, Ragnar Ljungman
349.
Olja på duk, Tage Gavik
24 00 SEK
25 00 SEK
50 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
350.
Akvarell, Leif Kolbjörn Knudsen
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
50 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
351.
Akvarell, Hugo Lepik
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
225 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
352.
Teckning, Hugo Lepik
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
175 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
353.
Olja på duk, Ivan Broberg
21 00 SEK
22 00 SEK
225 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
354.
Akvarell, Bengt-Arne Bal Linderos
355.
Olja på duk, okänd konstnär
356.
Olja på duk, Lars Falk
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
50 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
357.
Litografi, Bengt Ulriksson
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
75 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
358.
Träsnitt, Willard Lindh
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
50 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
360.
Olja på pannå, okänd konstnär
361.
Olja på duk, Erland Ericsson
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
50 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
362.
Olja på duk, Enrico Gabelli
363.
Olja på duk, okänd konstnär
364.
Litografi, Jon Reykdal
365.
Olja på duk, Dan Lindstrand
16 00 SEK
17 00 SEK
75 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
367.
Teckning, Åke Winnberg
368.
Olja på duk, okänd konstnär
369.
Olja på duk, Fritiof Strandberg
370.
Etsning, Stefan Krusell
371.
Olja på duk, Allan Andersson
372.
Etsning, Stefan Krusell
373.
Olja på duk, Ewald Hedenström
374.
Olja på pannå, Ivar Broberg
21 00 SEK
22 00 SEK
125 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
375.
Olja på duk, Bertil Widbrant
376.
Akvarell, Åke Winnberg
377.
Blandteknik, Willard Lindh