Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 6 December 19:00, övervåningen
Samtliga utrop
9
Konst
282
Samtliga utrop
282
Samtliga utrop
75
Möbler
33
22
50
Keramik och Porslin
12
Mattor och Textilier
9
Konst
Ur och Klockor
10
Guld, Silver samt metaller
Smycken
43
Övrigt
Musikinstrument
Hobby och fritid
Hemelektronik
11
Jul
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
8.
Skolplanscher
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
300 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
39.
Olja på pannå, Evert Eugen Fransson
12 00 SEK
13 00 SEK
450 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
92.
Gamla tryck
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
300 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
95.
Olja på duk, okänd konstnär
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
700 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
123.
Parti tavlor
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
100 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
225.
Olja på duk, Wilhelm Henning
226.
Litografi, Paul Holsby
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
75 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
227.
Tryck, Chagall
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
50 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
228.
Akvarell, Gunvor Alden