Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 12 Februari 19:00
Samtliga utrop
44
Konst
346
Samtliga utrop
346
Samtliga utrop
107
Möbler
42
9
34
Keramik och Porslin
Mattor och Textilier
44
Konst
13
Ur och Klockor
22
Guld, Silver samt metaller
Smycken
46
Övrigt
Musikinstrument
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
10.
Olja på pannå, Gustav Bildsten
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
15.
Olja på duk, Gustav Adon
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
250 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
20.
Litografi, Lars Jonsson
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
1 200 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
25.
Olja på duk, okänd konstnär
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
250 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
30.
Olja på pannå, Kjell Åslund
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
1 200 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
100.
Litografi, Karl Axel Persson
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
900 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
106.
Litografi, Gunnar Thorén
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
50 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
111.
Akvarell, Jan Voss
123.
Tryck, Robert Högfeldt
145.
Olja på duk, Alexandra Kern
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
2 600 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
152.
Akvarell, Marie Ström Gunner
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
164.
Akvarell, Bertil Hansson
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
167.
Olja på duk, Gustav Adolf Fahle
172.
Litografi, Sixten Haage
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
150 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
173.
Litografi, Mag Gregor Carlsson
174.
Litografi, Sven Ljungberg
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
175 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
179.
Litografi, Marit Törnqvist
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
175 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
181.
Olja på duk, Ragnar Falk
189.
Litografi, Axel Erdmann
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
1 400 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
195.
Akrylmålning, Stefan Mås Persson
200.
Olja på duk, okänd konstnär
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 000 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
203.
Pastell, Yngve Svalander
206.
Olja på duk, Fedor Malancec
5 00 SEK
6 00 SEK
1 500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
207.
Sidenmåleri, Asien
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
150 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
209.
Matta, Kina
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
400 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
215.
Litografi, Lars Norrman
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
200 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
219.
Litografiska tryck, Wrights Svenska Fåglar
222.
Oljemålningar, okänd konstnär
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 900 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
223.
Etsning, Harald Sallberg
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
700 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
229.
Tryck, Ulf Hinders
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
50 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
233.
Krita, Tina Jerkenstam
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
100 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
251.
Olja på papp, J.W Cooke
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
1 000 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
257.
Litografier, Hugo Zuhr samt Olle Zetterqvist
261.
Litografi, Rune L. Johansson
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
262.
Olja på duk, okänd konstnär
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
75 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
268.
Torrnålsetsning, Richard Müller
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
950 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
271.
Olja på duk, Jan Lervik
275.
Litografi, Lillan Michelin
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
300 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
287.
Olja på duk, Eric With
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
550 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
292.
Akvarell "S.S Thomas Allen"
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
1 400 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
295.
Textiltavla, Marianne Weber
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
33 00 SEK
200 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
299.
Litografi, Ariana Ramhage
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
350 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
300.
Affisch, Guggenheim Museum
301.
Litografi, Anders Palmér
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
500 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK