Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 7 Maj 19:00
Samtliga utrop
46
Konst
344
Samtliga utrop
343
Samtliga utrop
103
Möbler
39
20
40
Keramik och Porslin
12
Mattor och Textilier
46
Konst
Ur och Klockor
13
Guld, Silver samt metaller
Smycken
45
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
10
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
12.
Träsnitt, Sylvia Leuchovius
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
50 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
25.
Olja på duk, Eric Lundgren
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
100 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
30.
Olja på duk, Tadeusz Kamasa
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
35.
Olja på duk, okänd konstnär
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
250 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
36.
Litografi, okänd konstnär
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
100 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
40.
Olja på duk, Eric Lundgren
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
50 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
45.
Olja på trä, Victor H.W. Qvistorff
18 00 SEK
19 00 SEK
2 800 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
54.
Olja på duk, okänd konstnär
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
55.
Olja på pannå, okänd konstnär
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
75.
Litografi, Pietro Dalla-Santa
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
50 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
79.
Tryck, Lasse Åberg
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
81.
Litografiskt tryck, Lasse Åberg
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
450 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
82.
Akvarell, Pietro Dalla-Santa
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
83.
Olja på duk, Sven Lignell
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
400 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
84.
Olja på duk, Sven Lignell
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
125 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
85.
Olja på duk, Sven Lignell
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
50 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
86.
Olja på duk, Sven Lignell
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
550 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
87.
Pastell, Iwan Broberg
18 00 SEK
19 00 SEK
50 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
88.
Olja på pannå, Eric With
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
100 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
94.
Olja på pannå, Wilhelm Henning
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
650 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
99.
Litografi, Toko Shinoda
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
1 900 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
120.
Litografisk tryck, Schlachter & Seedorff
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
350 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
134.
Olja på pannå, Eskil Nordell
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
158.
Olja på duk, okänd konstnär
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
2 600 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
199.
Olja på pannå, S. Wallqvist
23 00 SEK
24 00 SEK
50 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
216.
Oljor på duk, Tibor Koos
27 00 SEK
28 00 SEK
50 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
225.
Olja på duk, J. Bisgaard Sörensen
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
175 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
226.
Olja på duk, Johny Colebring
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
50 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
230.
Olja på duk, Sune Alehammar
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
50 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
231.
Litografisk tryck, Honore Daumier
17 00 SEK
18 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
232.
Litografi, Okänd konstnär
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
75 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
247.
Olja på pannå, Antti Lampisuo
16 00 SEK
17 00 SEK
1 700 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
248.
Olja på pannå, Elisabeth Ryhre
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
450 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
256.
Olja på pannå, Ivar Morsing
18 00 SEK
19 00 SEK
750 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
264.
Olja på pannå, Pino Della Selva
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
300 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
278.
Litografi, Roland Svensson
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
200 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
279.
Modeller i blyerts, Nils Dardel samt Bruno Liljefors
2 00 SEK
3 00 SEK
500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
292.
Olja på duk, Tage Gavik
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
200 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
300.
Litografi, Mona Johansson
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
200 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
308.
Olja på pannå, Ariel Ben David
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
310.
Olja på pannå, Tadeusza Michaluka
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
700 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
312.
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
600 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
313.
Blandteknik, Jan Ternald
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
2 000 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
330.
Olja på pannå, Gösta Wahlin
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
125 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
340.
Litografiska tryck, ur Wrights "Svenska Fåglar"
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
200 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
341.
Olja på pannå, Tord Leander Engström
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
500 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK