Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 14 Maj 19:00
Samtliga utrop
45
Konst
347
Samtliga utrop
347
Samtliga utrop
80
Möbler
45
19
48
Keramik och Porslin
10
Mattor och Textilier
45
Konst
9
Ur och Klockor
28
Guld, Silver samt metaller
Smycken
41
Övrigt
Musikinstrument
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
3.
Olja på duk, okänd konstnär
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
13 000 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
10.
Olja på pannå, Ivar Morsing
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
450 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15.
Olja på duk, Yo Johansson
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
550 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
20.
Olja på duk, David Zappacosta
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
1 900 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
25.
Olja på duk, Eric Lundgren
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
900 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
30.
Olja på duk, Eric Lundgren
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
50 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
35.
Litografi, Gunilla Mann
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
900 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
40.
Olja på duk, Otto j Andersson
85.
Olja på duk, Nils Björkquist
3 00 SEK
4 00 SEK
500 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
140.
Olja på duk, David Zappacosta
4 00 SEK
5 00 SEK
300 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
145.
Olja på pannå, Pär Ivar (Törnebacke) Jogstad
20 00 SEK
21 00 SEK
100 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150.
Träsnitt, "Sommarblommor", Maja Fjaestad
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
450 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
154.
Teckning, Torbjörn Zetterholm
155.
Litografi, Sven X:et Erixson
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
250 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
160.
Litografi, M/S Kungsholm
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
125 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
163.
Olja på pannå, Catalina Salas
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
50 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
165.
Olja på duk, okänd konstnär
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
350 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
175.
Olja på pannå, okänd konstnär
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
50 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
180.
Olja på pannå, Walter Köhler
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
125 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
184.
Miniatyrakvareller, Klicken
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
50 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
187.
Olja på duk, okänd konstnär
15 00 SEK
16 00 SEK
550 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
188.
Olja på pannå, okänd konstnär
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
190.
Olja på duk, James Walter Gozzard
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
950 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
199.
Tuschteckning, Jean Dewasne
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
1 900 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
207.
Olja på duk, Alexander Langlet
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
600 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
221.
Olja på duk, Katri Tätila
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
700 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
222.
Olja på duk, Rudolf Flink
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
125 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
235.
Litografi, Claude Weisbuch
19 00 SEK
20 00 SEK
150 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
239.
Litografiskt tryck, Ivan Ivarsson
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
450 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
245.
Olja på duk, tillskriven Carsten Hvistendahl
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
250 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
248.
Olja på duk, okänd konstnär
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
450 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
250.
Olja på duk, tillskriven Brita Hansson
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
200 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
263.
Olja på duk, Irja Soini
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
125 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
264.
Akvarell, Gunnar Larsson
268.
Litografier, Jan Dahlqvist
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
75 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
269.
Litografi, Ulf Trotzig
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
175 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
270.
Blandteknik, okänd konstnär
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
50 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
275.
Olja på pannå, M/S Brasil
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
300.
Kolorerad gravyr, Nicolas de Larmessin
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
100 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
301.
Litografier, okänd konstnär
307.
Olja på duk, Carl Gunne
4 00 SEK
5 00 SEK
100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
310.
Kolorerad gravyr, Nicolas Ponce
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
50 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
315.
Etsningar, Tage Törning och Bengt Nordenborg
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
300 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
319.
Litografier, Eva Boström
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
75 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
322.
Träsnitt, Carl Palme
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
75 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK