Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 10 September 19.00
Samtliga utrop
30
Konst
344
Samtliga utrop
343
Samtliga utrop
105
Möbler
43
23
40
Keramik och Porslin
15
Mattor och Textilier
30
Konst
10
Ur och Klockor
18
Guld, Silver samt metaller
Smycken
41
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
15.
Litografi, Bertil Berg
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
20.
Olja på duk, Lars Erik Ström
5 00 SEK
6 00 SEK
150 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
32.
Olja på duk, Oliver Hall
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
57.
Olja på duk, Berend Van Der Bruggen
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
500 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
58.
Litografi, Nils Bringfelt
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
300 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
65.
Olja på duk, Bertil Brolin
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
72.
Litografi, Ariana Ramhage, "Aveny"
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
950 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
76.
Olja på pannå, "Tahiti", Lars Norrman
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1 800 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
77.
Olja på duk, okänd konstnär
14 00 SEK
15 00 SEK
450 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
120.
Kopparstick 1690-tal
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
2 400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
154.
Olja på duk, Hilding Rösiö
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
400 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
156.
Olja på duk, Tore Ahnoff
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
150 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
159.
Olja på duk, Stig Wirde
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
200 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
160.
Olja på papp, Krister Svanvik
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
350 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
161.
Olja på duk, Pia Hesselmark Campbell
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
150 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
164.
Träsnitt, Annie Bergman
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
174.
Akvarell, okänd konstnär
197.
Litografi, "Lilla Torget", Ariana Ramhage
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
500 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
217.
Olja på duk, okänd konstnär
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
225.
Olja på pannå, tillskriven Johan Boström
15 00 SEK
16 00 SEK
100 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
226.
Olja på pannå, Halina Dabrowska
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
400 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
227.
Olja på duk, Ingvar Olson
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
350 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
234.
Olja på duk, Johnny Colebring
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
450 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
239.
Olja på duk, Erik Emanuel Palmdahl
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
125 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
279.
Grafikmapp, "Tio Guds Bud", Sven Göran Svensson, (S G-son)
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
321.
Litografi, Beverloo Corneille
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
400 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
322.
Stor olja på duk, okänd konstnär
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
250 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
336.
Olja på duk, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
339.
Akvarell, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
32 00 SEK
250 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
340.
Tryck, Björn Wiinblad
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK