Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 1 oktober 19:00
Samtliga utrop
25
Konst
349
Samtliga utrop
349
Samtliga utrop
78
Möbler
48
33
44
Keramik och Porslin
13
Mattor och Textilier
25
Konst
Ur och Klockor
25
Guld, Silver samt metaller
Smycken
51
Övrigt
Musikinstrument
17
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
5.
Olja på duk, Louis-Marie Lemaire
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
3 000 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
11.
Akvarell, Carl Lindqvist
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
500 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
80.
Olja på duk, Martin Poser
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
400 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
94.
Olja på duk, Claes Caspersson
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
400 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
104.
Olja på duk, Bengt Hillgrund
163.
Olja på duk, Sigge Johanson
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
175.
Olja på duk, okänd konstnär
21 00 SEK
22 00 SEK
200 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
186.
Olja på duk, Tage Gavik
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
400 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
200.
Skissblockblad, Carl Wahlbom
206.
Olja på duk, Tage Gavik
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
250 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
217.
Olja på duk, Ragnar Falk
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
850 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
231.
Litografi, Carl Göran Karlsson
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
650 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
233.
Olja på duk, M.G Pieters
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
700 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
236.
Olja på duk, Gösta Asp
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
100 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
237.
Olja på duk, Eric Lundgren
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
300 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
252.
Olja på duk, okänd konstnär
258.
Äldre tryck
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
200 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
270.
Olja på duk, okänd konstnär
290.
Olja på duk, E.E-Son
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
400 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
291.
Fotokopior från filmer, 1960-tal
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
150 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
301.
Utställningsaffisch, Ingemar Bergman
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
200 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
306.
Skolplansch
314.
Olja på duk, Wilgot Lind
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
3 000 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
315.
Olja på duk, Johny Colebring
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
316.
Olja på duk, Bror Person