Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 14:e Januari 19:00
Samtliga utrop
33
Konst
343
Samtliga utrop
343
Samtliga utrop
78
Möbler
36
27
45
Keramik och Porslin
10
Mattor och Textilier
33
Konst
9
Ur och Klockor
24
Guld, Silver samt metaller
17
Smycken
38
Övrigt
Musikinstrument
Fordon samt tillbehör
21
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
3.
Olja på duk, Alexander Langlet
10.
Olja på duk, Gösta Wesström
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
27.
Olja på pannå, okänd konstnär
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
600 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
28.
Olja på pannå, okänd konstnär
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
250 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
29.
Olja på duk, Tibor Koos
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
45.
Litografi, Inge Schiöler
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
1 700 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
74.
Olja på duk, okänd konstnär
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
225 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
92.
Litografi, Claude Weisbuch
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
150 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
95.
Olja på duk, Nils Hans Christiansen
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
650 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
100.
Litografi, Gustav Rudberg
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
150 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
103.
Olja på duk, Anshelm Dahl
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
100 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
115.
Litografi, "HC Andersen: La Bergere et le Ramoneur" Theo Tobiasse
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
800 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
116.
Litografi, "HC Andersen", Theo Tobiasse
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
850 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
125.
Olja på duk, Eric Lundgren
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
800 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
137.
Olja på duk, okänd konstnär
142.
Olja på trä, okänd konstnär
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
1 300 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
185.
Litografi, Lars Norrman
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
189.
Litografi, Lars Norrman
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
200 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
196.
Olja på duk, Bruno Palmdahl
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
450 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
197.
Olja på duk, Tage Eriksson
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
150 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
221.
Olja på duk, Axel Lind
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
5 000 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
226.
Fotokopior från filmer, 1960-tal
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
225 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
233.
Olja på duk, Ragnar Falk
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
450 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
234.
Olja på duk, Axel Lind
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
1 300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
238.
Olja på duk, Bengt Arne Linderos, BAL
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 000 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
239.
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
1 200 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
247.
Oljor på pannå, Iwar Broberg
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
550 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
258.
Olja på duk, Wilgot Olsson
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
500 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
268.
Akvareller Håkan Lindskog samt Bäckström
27 00 SEK
28 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
288.
Olja på duk, Sigfrid Bhamba
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
300 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
289.
Litografi, Nils Artur Nilsson
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
301.
Träsnitt, Maja Fjaestad
19 00 SEK
20 00 SEK
350 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
312.
Olja på pannå, Nils Björkquist
28 00 SEK
29 00 SEK
100 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK