Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 21:e Januari 19:00
Samtliga utrop
24
Konst
351
Samtliga utrop
351
Samtliga utrop
73
Möbler
31
38
80
Keramik och Porslin
Mattor och Textilier
24
Konst
12
Ur och Klockor
31
Guld, Silver samt metaller
Smycken
33
Övrigt
Musikinstrument
12
Hobby och fritid
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
3.
Olja på duk, Imre Antonyi
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
600 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
31 00 SEK
27.
Olja på duk, okänd konstnär
25 00 SEK
26 00 SEK
200 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
54.
Olja på duk, Imre Antonyi
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
62.
Olja på duk, Ingvar Olsson
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
100 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
63.
Olja på duk, Bertil Brolin
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
300 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
72.
Olja på duk, Fedor Malancec
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
500 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
84.
Olja på duk, Ragnar Falk
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
300 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
92.
Olja på duk, Ragnar Falk
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
100 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
104.
Olja på duk, okänd konstnär
4 00 SEK
5 00 SEK
100 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
105.
Olja på duk, okänd konstnär
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
100 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
114.
Litografi, Einar Rosén
130.
Olja på duk , Tage Eriksson
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
400 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
138.
Olja på duk, Bengt Blomquist
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
200 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
143.
Olja på duk, Stig Kjellin
4 00 SEK
5 00 SEK
100 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
150.
Litografi, okänd konstnär
15 00 SEK
16 00 SEK
250 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
170.
Olja på duk, Gertrud Wråke-Lindquist
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
450 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
182.
Litografi, Roy Friberg
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
450 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
183.
Äldre tryck
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
175 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
189.
Olja på duk, okänd konstnär
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
300 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
190.
Litografi, Ulrica Hydman Vallien
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
550 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
230.
Litografi, Bengt Arne Linderos, BAL
250.
Olja på duk, Edit Geert
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
750 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
283.
Olja på duk, Tage Sahlberg
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
700 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
306.
Olja på duk, Conny Berglund
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
450 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK