Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Stadsauktion 6 maj 19:00
Samtliga utrop
42
Konst
380
Samtliga utrop
379
Samtliga utrop
93
Möbler
55
34
46
Keramik och Porslin
Mattor och Textilier
42
Konst
16
Ur och Klockor
27
Guld, Silver samt metaller
Smycken
36
Övrigt
Musikinstrument
15
Hobby och fritid
Verktyg mm
Hemelektronik
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
33.
Tryck med Stockholmsmotiv, Johan Fredrik Martin
45.
Litografier, Anders Hultman
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
600 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
47.
Olja på trä, okänd konstnär
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
450 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
49.
Skulptur, Simon Carlsson
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
200 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
53.
Litografi, Ulf Wahlberg
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
300 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
55.
Akvareller, okänd konstnär
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
450 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
56.
Olja på duk, Göran Gimdal
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
250 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
60.
Akvarell, okänd konstnär
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
75.
Olja på duk, Tage Eriksson
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
400 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
79.
Olja på duk, Gun-Britt Lawurn
3 00 SEK
4 00 SEK
450 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
80.
Litografi, BAL, Bengt Arne Linderos
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
250 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
81.
Olja på duk, Carl Bjerkås
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
1 900 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
82.
Blandteknik, Astrid Nordenstam
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
350 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
96.
Tryck, okänd konstnär
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
150 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
124.
Akvarell, okänd konstnär
137.
Olja på duk, Gien Brouwer
12 00 SEK
13 00 SEK
225 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
138.
Träsnitt, "Sommaräng", Maja Fjaestad
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
700 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
140.
Olja på pannå, Herman Lindqvist
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
225 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
141.
Olja på duk, Herman Lindqvist
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
100 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
168.
Akvarell, John Sten
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 800 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
169.
Akvarell, Esbjörn Adolfsson
173.
Akvarell, Lars Svan
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
100 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
175.
Olja på pannå, Louis Zelig
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
175 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
180.
Olja på trä, okänd konstnär
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
250 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
182.
Olja på duk, Gustav Adon
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
250 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
183.
Olja på duk, Gustav Adon
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
350 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
184.
Olja på duk, Gustav Adon
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
250 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
196.
Tryck, Helnwein, "Donald Duck
5 00 SEK
6 00 SEK
350 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
219.
Tusch, Tore Ahnoff
223.
Etsning, Harriet Löwenhjelm
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
950 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
224.
Olja på duk, Maj Arnell
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
3 200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
225.
Akvarell med täckvitt, Egron Lundgren
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
1 700 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
271.
Akvareller, Inga Englund
315.
Skulptur, "Lyftet", Henry Gustafsson
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
650 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
319.
Litografisk tryck, "Sala Gaspar", Picasso
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
600 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
341.
Olja på duk, okänd konstnär
17 00 SEK
18 00 SEK
500 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
343.
Olja på duk, okänd konstnär
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
900 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
362.
Litografi, "Vit o svart springare", Cecilia Cavefors
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
500 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
373.
Olja på pannå, Martin Poser
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
350 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
374.
Olja på pannå, Allan Andersson
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
30 00 SEK
125 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
375.
Olja på pannå, Hugo Olsson
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
1 300 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
376.
Olja på duk, Gustav Adon
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
250 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK