Göteborgs Auktionskammare
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Auktion 9 september 19:00
Samtliga utrop
35
Konst
388
Samtliga utrop
388
Samtliga utrop
86
Möbler
60
25
72
Keramik och Porslin
14
Mattor och Textilier
35
Konst
10
Ur och Klockor
28
Guld, Silver samt metaller
Smycken
24
Övrigt
Musikinstrument
15
Hobby och fritid
Hemelektronik
Jul
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
2.
Olja på duk, Axel Lind
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
4 000 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
20.
Olja på trä, Arthur Friedson
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
1 100 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
37.
Väggrelief, Per Albin Hansson
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
100 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
64.
Olja på duk, Charles Roka
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
1 800 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
70.
Akvarell, okänd konstnär
1 00 SEK
2 00 SEK
300 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
71.
Olja på duk, Charles Roka
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
1 400 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
90.
Akvarell, okänd konstnär
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
300 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
118.
Olja på duk, Tage Gavik
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
100 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
119.
Olja på duk, Aarne Ulappa
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
150 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
126.
Äldre karta
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
500 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
140.
Olja på duk, Göran Gimdal
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
350 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
167.
Pastell, Ragnar Falk
168.
Olja på pannå, Ragnar Falk
11 00 SEK
12 00 SEK
125 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
169.
Olja på pannå, Ragnar Falk
10 00 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
600 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
170.
Olja på duk, Tage Eriksson
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
500 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
171.
Olja på duk, Tage Gavik
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
500 SEK
1 00 SEK
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
195.
Olja på duk, Tage Eriksson
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
600 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
196.
Olja på papp, okänd konstnär
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
350 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
197.
Olja på papp, "Björnjägaren" Nils Rundgren
22 00 SEK
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
700 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
200.
Litografi, Bo Larsson
4 00 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
100 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
230.
Olja på pannå, Axel Hamborn
231.
Olja på duk, Alf Forslund
17 00 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
400 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
255.
Emaljmålning, Gösta Emming
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
100 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
276.
Olja på duk, Erik Loo
287.
Olja på duk, P Riemer
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
175 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
290.
Litografi, Mona Huss Wallin
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
1 000 SEK
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
291.
Oljetryck
2 00 SEK
3 00 SEK
4 00 SEK
200 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
347.
Olja på duk, Henry Fredriksson
11 00 SEK
12 00 SEK
13 00 SEK
225 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
349.
Olja på duk, Roger Wikheim
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
200 SEK
5 00 SEK
6 00 SEK
7 00 SEK
8 00 SEK
9 00 SEK
350.
Olja på duk, Eric Lundgren
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
500 SEK
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
384.
Olja på papp, Örjan Sätre
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
600 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
28 00 SEK
29 00 SEK
385.
Litografi, Lou G (Madame Gorodine, Lou Gorodine)
18 00 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
22 00 SEK
23 00 SEK
125 SEK
13 00 SEK
14 00 SEK
386.
Litografi, Gunnar Brusewitz
23 00 SEK
24 00 SEK
25 00 SEK
26 00 SEK
27 00 SEK
225 SEK
9 00 SEK
10 00 SEK
11 00 SEK
387.
Litografi, Lars Melander
15 00 SEK
16 00 SEK
17 00 SEK
18 00 SEK
225 SEK
19 00 SEK
20 00 SEK
21 00 SEK
388.
Olja på duk, signerad G Lenz