Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Julauktion 15 December 2018
470
Samtliga utrop
27
48
Möbler
9
Speglar
11
Mattor
41
Konst
Silver
17
Nysilver
14
Koppar
23
Mässing/Metall
Textil
62
Porslin
70
Glas/kristall
25
Övrigt
Klockor/Ur
12
Skulpturer
Keramik
30
Stengods
Asiatiskt porslin
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
18
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
50/60-TAL
Fashion/kläder
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
6.
AB TESI SVENSKT TENN GRAVERAD GÖTHLIN I10 1983 HÖ 18 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
300 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
53.
FIRMA SVENSKT TENN FAT MED SITTANDE KVINNA, STÄMPLAD SVENSKT TENN STOCKHOLM B8 (1928), DIAM 14,2 HÖ MED KVINNA 7,5 CM
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
750 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
82.
KALLSKÅLAR ETT PAR I TENN BREDD MED HÄNKLAR 30, HÖ 13.5 CM OTYDLIGA STÄMPLAR
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
700 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
109.
TENNFAT MED DEKOR AV ADAM O EVA, RIDDARE MM DIAM 40 CM
298.
TENNOBJEKT I PARTI
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
150 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
305.
TENNOBJEKT I PARTI
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
100 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK