Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
Julauktion 15 December 2018
FLINTGODS
470
Samtliga utrop
27
48
Möbler
9
Speglar
11
Mattor
41
Konst
Silver
17
Nysilver
14
Koppar
23
Mässing/Metall
Textil
62
Porslin
70
Glas/kristall
25
Övrigt
Klockor/Ur
12
Skulpturer
Keramik
30
Stengods
Asiatiskt porslin
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
BESTICK
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
Kläder
18
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
50/60-TAL
Fashion/kläder
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
7.
VILLEROY & BOCH YTTERFODER JUGEND TIDIGT 1900-TAL HÖ 17, DIAM 21.5 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
400 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
105.
ARTHUR PERCY "CHRISTINA" FRUKTSERVIS, FRUKTFAT DIAM 37, 11 ASSIETTER 20 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
100 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
184.
IMAARI JAPAN FAT TIDIGT 1800-TAL, DIAM 21,5 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
450 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
186.
FAT 4 ST BL A KINA
263.
SKÅL RÖRSTRAND "SKURU" I PORSLIN DIAM MED HÄNKLAR 30 CM
319.
FAT MED BLOMDEKOR 2 ST, 1900-TALETS FÖRST HÄLFT, LÄ 27,5 CM