Kanonauktioner
Mina sidor
Uppgifter
(Namn, adress, tele...)
(Bud, köpt, sålt...)
Fakturor
Skapa konto
26 Januari 2019
101
Konst
585
Samtliga utrop
11
35
76
Möbler
10
Speglar
17
Mattor
101
Konst
10
Silver
Guld
18
Nysilver
Koppar
25
Mässing/Metall
Textil
44
Porslin
70
Glas/kristall
Bijouterier
37
Övrigt
Klockor/Ur
Skulpturer
13
Keramik
Nautica
Asiatiskt
Lergods
13
Stengods
Asiatiskt porslin
Böcker/Tidsskrifter
Teak
13
LEKSAKER/SPEL
TOBAKIANA
TECHNICA
FLINTGODS
JÄRNSMIDE
TRÄDGÅRD
Musikinstrument
JAKT OCH FISKE
20
KÖK/RESTAURANG OBJEKT
Fashion/kläder
Sport
Katalognummer
Katalognummer
Katalognummer
27.
HARRY WICHMANN LITOGRAFI -68 191/250, RAMMÅTT 66X48 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
300 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
30.
CARL MILTON JENSEN (1855-1928) OLJA PÅ PANNÅ, "EARLY MORNING SUNSHINE FOXE'S LANE FALMOUTH" RAMMÅTT 36X41 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
550 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
31.
ANSHELM DAHL OLJA PÅ DUK, RAMMÅTT 61X43 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
450 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
32.
OLJA PÅ DUK OLGA ROCKSTRÖM 1928, RAMMÅTT 48X40 CM
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
33.
CARL DEELSBO (1892-1990), OLJA PÅ PANNÅ, RAMMÅTT 40,5X33 CM
34.
OLJA PÅ DUK OTYDLIG SIGNATUR 70X63 CM
25,00 SEK
26,00 SEK
200 SEK
1,00 SEK
2,00 SEK
3,00 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
35.
OLJA PÅ PANNÅ OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 70X61 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
150 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
36.
OLJA PÅ PANNÅ, OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 31X23 CM
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
100 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
37.
OLJA PÅ PANNÅ OTYDLIG SIGNATUR RAMMÅTT 24X20 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
31,00 SEK
32,00 SEK
700 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
78.
MARINMÅLNING OLJA 1800-TAL OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 33X27 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
700 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
79.
GULDRAM 1800-TALETS MITT MED KVINNOPORTRÄTT, RAMMÅTT 46X41 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
2,300 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
80.
OLJA PÅ PANNÅ LANDSKAPSMOTIV OTYDLIG SIGNATUR 1900-TAL, RAMMÅTT 38X32,5 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
81.
OLJA PÅ PANNÅ STADSMOTIV, OTYDLIG SIGNATUR RAMMÅTT 41X36 CM
84.
TAVLOR 5 ST, AKVARELLER MM I PARTI
4,00 SEK
5,00 SEK
250 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
85.
AKVARELL DIPAK LAHIRI "MARIABERGET FRÅN SLUSSPLAN", RAMMÅTT 43,5X35 CM
86.
TRÄSNITT, FÄRGLAGDA GRAVYRER MM I PARTI
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
200 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
87.
ETSNINGAR, GRAVYRER MM 4 ST STOCKHOLMSMOTIV I PARTI
88.
GRAVYRER ENGLAND, FRANKRIKE MM I PARTI
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
89.
GRAVYRER 2 ST FRANKRIKE 1800-TAL RAMMÅTT 41X46,5 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
104.
AUGUSTE RENOIR OLJETRYCK, RAMMÅTT 86X66 CM
121.
OLJA PÅ DUK STILLEBEN SIGN H-R 1961, RAMMÅTT 76X68 CM
122.
AKVARELL OTYDLIG SIGNATUR RAMMÅTT 81X60
123.
BLYERTSTECKNING INRAMAD, RAMMÅTT 70X59 CM
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
150 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
124.
PASTELL SIGN CARLBERG 41, RAMMÅTT 50X42 CM
13,00 SEK
14,00 SEK
100 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
126.
OLJA PÅ DUK LANDSKAP TIDIGT 1900-TAL RAMMÅTT 66X53 CM
127.
SVEN ERIXSON TABOR "VILLE OCH JAG I VERKSTAN" LITOGRAFI 316/360 RAMMÅTT 63X57 CM
128.
OLJA PÅ PANNÅ SIGN ALMÉN -78 RAMMÅTT 74X57 CM
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
250 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
146.
ORIENTALISKA MÅLNINGAR 3 ST VARAV EN MED BORDSSTÖD, RAMMÅTT 38X24 RESP 14X27 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
4,00 SEK
5,00 SEK
6,00 SEK
7,00 SEK
148.
LÄKARTAVLOR 3ST, RAMMÅTT 25,5X20 CM
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
170.
PABLO PICASSO LITOGRAFISKT TRYCK MED TEXT "26 AOUT 70 IV" (26 AUGUSTI 70 4), RAMMÅTT 61X51 CM
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
900 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
172.
OLJA PÅ DUK OTYDL. SIGN. RAMMÅTT 83X 66 CM
173.
OLJA PÅ DUK, VADANDE BARN, OTYDLIG SIGNATUR, RAMMÅTT 84X51 CM
22,00 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
100 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
180.
FRANSKA MODETAVLOR ETT PAR FÄRGLAGDA KOPPARSTICK 1800/1900-TAL RAMMÅTT 34X47 CM
198.
LITOGRAFISKT TRYCK, RAMMÅTT 49X44,5 CM
200.
OLJA PÅ DUK SIGN ?. SEBASTIAN, RAMMÅTT 72X62 CM
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
500 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
219.
GAVIN TANNER OIL PASTEL AND PENCIL SKETCH, MOTIV ÖVER RIDDARFJÄRDEN SIGNERAD -08, RAMMÅTT 40X35 CM
227.
HANS BERGLUND KOMPOSITION BLANDTEKNIK, RAMMÅTT 59X48 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
15,00 SEK
100 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
229.
OLJETRYCK RAMMÅTT 74X56 CM
230.
BORIS NINAMAE OLJA PÅ DUK "EN KALL HÖSTDAG", RAMMÅTT 41X37 CM
6,00 SEK
7,00 SEK
8,00 SEK
9,00 SEK
750 SEK
9,00 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
231.
OLJA PÅ DUK S. FISCHER RAMMÅTT 56X46 CM
16,00 SEK
17,00 SEK
18,00 SEK
19,00 SEK
20,00 SEK
100 SEK
10,00 SEK
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
14,00 SEK
243.
OLJA PÅ PANNÅ J DAHLBERG, RAMMÅTT 25X20 CM
244.
OLJA PÅ DUK JÖRGEN PETERSEN, RAMMÅTT 50X37 CM
245.
PASTELL LANDSKAP RAMMÅTT 50X30 CM
246.
STRÖMKAJEN STOCKHOLM TEXTILTAVLA RAMMÅTT 115X45 CM
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
150 SEK
23,00 SEK
24,00 SEK
25,00 SEK
247.
OLJA PÅ DUK OTYDLIG SIGNATUR BYMOTIV FRÅN MEDELHAVET, RAMMÅTT 61X53 CM
248.
LITOGRAFI NILS HARALD ZETTERBERG 158/210 RAMMÅTT 57X47 CM
19,00 SEK
20,00 SEK
21,00 SEK
100 SEK
15,00 SEK
16,00 SEK
249.
ROLAND SVENSSON LITOGRAFI 248/250, RAMMÅTT 42X30 CM
11,00 SEK
12,00 SEK
13,00 SEK
350 SEK
26,00 SEK
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
30,00 SEK
250.
ETSNING A.T. "DRAWN IN THE ACID BORNHAM -89" RAMMÅTT 52X35 CM
27,00 SEK
28,00 SEK
29,00 SEK
100 SEK
21,00 SEK
22,00 SEK
23,00 SEK